Cukr jako hnojivo?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 157.239 (?) 
31.1.2016 7:53, zobrazeno: 17569x

Známé praskla voda! Ne, nerodí, prostě přišla obleva-povolila obruč mrazivá, na předsíni kaluž děsivácrying... Kámoš Instala problém vyřešil, na malířa to není, ale 40kil v akci uloveného krystalu či písku si cuclo blátíčka. Otázka je nasnadě-dá se sladkost tato pohodit po zahradě, zarýt, obohatit kompost...-prostě minimalizovat škodu a prospět pozemku?Dík za Vaše názory, S.P.,Ch.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.231 (?), 31.1.2016 9:03

Co na tom záhonu bude hnojit. Uhlík, kyslík nebo vodík?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.1.2016 9:03

Cukr - uhlohydrát - obsahuje uhlík, kyslík, vodík  (žádné NPK), tedy hnojivý efekt z toho velký nebude.
  Spíš bych přemýšlel, zda by si nečistý cukr nevzal včelař anebo jestli by nešel zkvasit a zhodnotit jako líh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.46 (?), 31.1.2016 9:40

Včelař to teď vezme těžko, ale dá se použít na urychlení tlení v kompostu. Někde jsem četl, že na 1m³ organické hmoty, stačí 1kg cukru, místo močoviny, nebo jiného dusíkatého hnojiva. Je to málo, je k tomu potřeba vícenásobného množství, musím se přiznat, že jsem nešetřil, ale je to pořád levnější, než hnojiva v maloobchodních balení, nezapomenout zavlažovat, protože v suchu mikroorganismy nepacují!! Zarývat netřeba, cukr se rozpustí a zasákne do půdy. Toto jsem nedělal, ale určitě pomůže rozvinout mikrobiální život v půdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.46 (?), 31.1.2016 9:56

Ještě pro záchranu cukru, můžete tento rozpustit, přefiltrovat a odpařit vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.1.2016 11:23

Záleží na tom, v jakém stavu cukr je. Pokud se změnil v sladké bahno, tak je k ničemu. Je-li jen navlhlý a zašpiněný, tak na podnícení včelstev použitelný je, k výrobě domácí vodky taky. Tlení kompostu urychlují především dusíkaté látky, to cukr není a močovinu tak nenahradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.22 (?), 31.1.2016 10:58

To bych se bála - jeden spolupracovník vytrvale zaléval tlustici v květináči zbytky sladkých limonád a nepřežila, zalepilo jí to kořínky a "odešla" - a že je to kytka k neumoření wink. Takže za mne jako herbicid ano.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.209 (?), 31.1.2016 12:42

Cukr má podobné účinky jako sůl. Používá se k trvalému uchovávání potravin-nejen nasolené ryby ale i kandované ovoce dlouho vydrží. V Africe a ještě nedávno i v Evropě se používal k desinfekci ran. Výrazně omezuje hnisání a zlepšuje hojení. Na rozdíl od soli ale nepálí. Zamezuje bakteriální infekci.

 Určitě to je otázka množství ale vzhledem k těmto vlastnostem bych tipoval na zahradě a na kompostu právě s negativními dopady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 31.1.2016 15:12

Jak to víte, že nepálí, při použití na ránu. Jednou se stala věc nemilá, po větším zhmoždění určité partie na noze, mi vzniknul velký nehojící se bolák. Skončil jsem u kožní lékařky, která to okomentovala slovy „no máte to pěkný bercák, něco s tím uděláme“. Předepsala mastičky na den i noc, po té noční, to každé ráno vypadalo horší než večer. Když jsem se jí zmínil, že je to horší, okomentovala to slovy „musíte být trpělivý, to víte bercák je bercák“. A tak se stalo, že trpělivost přetekla a k léčbě jsem použil místo noční masti med. Pálilo to po přiložení jako čert, ale vytrymal jsem, postupně pálení sláblo a po několika minutách byl pokoj. Další příjemné překvapení mne čekalo ráno. Celá rána byla pěkně růžová, bez bílých povlaků a hnisu. Po několika dnech byly vidět náznaky hojení. Rána se během cca 14cti dnů zhojila docela. Paní kožařka, to ale nelibě nesla, když jsem jí řekl, že to parádní hojení způsobil pravděpodobně med, tím pádem, jsem na další převaz, přestože rána nebyla ještě zcela zhojena, nebyl pozván. To je k použití medu k léčení nehojících se ran. Nyní, ke kompostu. Jako včelař, jsem vyřazené plásty zpracovával ve slunečním tavidle, mnozí jistě namítnou, že je to barbarství a že jsem si značně snížil výtěžnost vosku, naopal, měl jsem tolik vosku, že jsem ho nabízel k prodeji. Nečekal jsem na to až bude plást černý jak uhel a těžký od toho co v něm po vylíhnutí celé řady generací včel zbude. Do vaničky v které se zachycuje roztavený vosk, se nalévá trochu vody a moje sluníčkem tavené plásty dosti často obsahovaly betonový med, který se teplem v tavidle roztavil, stékal do vaničky také. Použít to k výrobě lihu mne napadlo také, přesto jsem to lil na kompst a byl jse velmi mile překvapen. Hromada se velmi brzy začala zmenšovat a já získal parádní matroš k vylepšení půdy svých záhonků. Každému oponentovi, než začne kydat bludy a napadat, doporučuji vyzkoušet!! Spousta žížal, obrovské a chutné mrve, to se z nich pak pěklně strouhala kašička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.231 (?), 31.1.2016 15:31

Zajímavé, ale napadlo vás, že je trochu rozdíl ve složení vosku, medu a cukru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika