Co je to za strom



host - 248.9 (?)
25.10.2014 0:00

Cornus florida Rainbow . viz detail podz.listů (bohužel mi neříká "pane -paní)  :-((           Lída


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 92.133 (?), 24.10.2014 23:05

Dobrý den,

ráda bych nejen podzimni barvy skumpy, ale zejmena pivabny habitus. mate nekdo tip? Napada mne jen aralie, ale ta se na podzim tak krasne nebarvi. Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.9 (?), 25.10.2014 0:00

Cornus florida Rainbow . viz detail podz.listů (bohužel mi neříká "pane -paní)  :-((           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 132.221 (?), 12.10.2014 22:26

Já bych nebyl v odsuzování čkumpy tak radikální, jako paní Lída a pánové Jiří a Tonda.

Myslím, že odnožování se dá zvládnout. Důležité je nepoškodit její kořeny: pokud je ve výsadbě, pak v jejím okolí nikdy nekypřit zem, nic nově nesázet, nepřesazovat apod. Pokud je v trávníku, pak okolí pravidelně sekat a hlavně v okolí neprovádět vertikutaci. Každé poškození velmi mělce či přímo povrchově rostoucích kořenů vede k tvorbě výmladků.

V okolí jedné škumpy jsme lomi na podzim odstraňovali přerostlé a nevhodné keře. Během roku vyrostly četné výmladky. V létě jsem je postříkal systemickým herbicidem typu roundup. (Brali jsme to tak, že i kdyby ponechaný matečný strom cca destiletý v důsledku herbicidu uschl, nijak zvlášť by to nevadilo.) Všechny zasažené výmladky začaly zasychat, na matečním stromku se však aplikace herbicidu nijak neprojevila.

Ještě doplním, že se běžně se pěstují dva druhy škump: škumpa ocetná (orobincová) - Rhus typhina a škumpa lysá - Rhus glabra (ale jsou si velmi, velmi podobné, rozdíly bych musel hledat). Nepletu.li se, jsou škumpy dvoudomé (červené šištice plodů na podzim samozřejmě dělají jen samičí rostliny). Dále se od obou škump pěstují odrůdy s jemně stříhaným listem (odruda Rhus Dissectum), případně ještě navíc i škumpy žlutolisté (Rhus Tiger Eyes).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 12.10.2014 22:49

Nechápu, co všichni proti škumpě mají, Mívali jsme ji v trávě, časem vytvořila pěknu skupinku. Tam kde ji nechcete se případné výmladky přejedou sekačkou a žádný problém není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 132.221 (?), 12.10.2014 22:55

No, všichni ne, ale my, její zastánci, jsme buď v menšině, anebo se méně ozýváme...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 13.10.2014 13:05
Tak já se k vám přidávám - škumpy jsme vysadili nad opěrnou zídku u cesty, sekáme tam tak čtyřikrát za sezónu. Tam, kde se nám nový výhon hodil, tak jsme ho ponechali, zbytek se seseče. Každým rokem na jaře škumpy sestříhneme, takže se drží do výšky cca dvou metrů, v létě z dálky vypadají jak něco velmi exotického, na podzim nádherná barva...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika