Co je to za keř?



host - 166.18 (?) 
15.4.2016 12:12, zobrazeno: 3883x

 Na podzim mne zaujal jasně červenými lístky. Poslední přírůstky jsou taky červené až hnědočervené. Paprskovité rozvětvení je asi 60 cm nad zemí. Květy jsem zatím neviděl. Lístky střídavé, cca 1cm vzdálené.

Předem díky. Jindra


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 184.133 (?), 15.4.2016 12:38

Nějaký skalník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 15.4.2016 12:46

Na určení je brzy. Chvíli počkejte až co naroste. Podobně však vypadal v mládí jeden kultivar Taxodium. Google může napovědět. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 15.4.2016 13:20

Cotoneaster dielsianus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.214 (?), 15.4.2016 21:16

I já se domnívám, že je to skalník a dielsianus je nejpravděpodobnější.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 15.4.2016 22:21

A skalník je opadaný? Já je teda bezlisté nemám, letos už vůbec ne..Nebo blbě vidím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.214 (?), 15.4.2016 22:27

Jsou desítky druhů (a ještě víc odrůd.) Stálezelené a ještě k tomu plazivé, se pěstují nejčastěji; opadavých se pěstuje méně, ale z velkých (většího keřovitého vzrůstu) se nejčastěji pěstuje právě tento - skalník Dielsův.

Konvalinko, že byste na Vaší skvělé zhradě neměla žádný opadavý skalník, se mi nechce věřit.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.228 (?), 15.4.2016 22:44

cheeky no nemámblush Nejsem žádná sběratelka dřevin, jako že ze všeho, co existuje musím alespoň jednu rostlinu mítwink mám spíše jednu rostlinu 100x(velká zahrada, velká plata) Přiznám, že když se na trhu objeví nějaká novinka, z květin či keřů, která mne zaujme, snažím se alespoň jeden exemplář někam vtísnit, ale muž z toho celkem šílí, že z toho dělám cirkus(a má pravdu, kolikrát toho apk lituju, že se mi to do kompozice vážně nehodí a přesazuju a přesazuju...blush Skalníky mám nějaké ty obyčejné, ani jsem nepídila po názvu, jen jsem potřebovala osázet poněkud něvzhledný a zaplevelený val. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.18 (?), 21.4.2016 21:15

Lidi, lidi neblbněte.

V žádném případě jsem nechtěl vyvolat nějakou přehnaně rozvášněnou, někdy až urážející diskuzi. Myslím, že opravdových starostí máme všichni dost.

Víte já jsem zámečník. Tyto dvě rostlinky jsem získal tak, že jsem musel vyklidit dvůr, kde jsem byl v nájmu. Po odklikzení mnoha palet se vším možným jsem v drenážním obsypu obrovské haly s betonovou podezdívkou narazil na něco, co bych tam nečekal. Ta krása v tom nepořádku mě donutila k tomu, že jsem si je vykopal a odnesl na svojí zahrádku. Je možné, že lístky opadly díky té změně. Po zimním odpočinku jich tam zbylo asi deset. Každopádně se budu snažit, aby se jim u mě líbilo a každý podzim mě odměnily tou krásou. a když to nevyjde, tak se stejně zlobit nebudu. Mám přírodu prostě rád.

Ahoj a díky za příspěvky.

Jindra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika