Čimišník (caragana pendula) žloutne



host - 99.131 (?) 
30.7.2013 12:58, zobrazeno: 4932x

Dobrý den, prosím o radu, na jaře jsme vysadili dva čimišníky (caragana pendula) na jihozápadní stranu k terase, kam celý den svítí sluníčko.Krásně rostly, pak se na nich objevily mšice, kterése mi podařilo zlikvidovat postřikem, ale nyní po dalším měsíci oba stromečky začaly žloutnout a opadávat, nové lístky se úplně zkroutily... v těchto vedrech jsem je každý den zalívala, i když jsem se dočetla, že snáší i sucho, ale když jsou teprve 3 měsíce v zemi, raději jsem je zalila... nevíte, čím to může být?A jestli se dají zachránit?Děkuji za radu... Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 96.88 (?), 30.7.2013 18:34

Nevím jak ve Vašek konkrétním případě, ale dodám, že Caragana si vytváří v kořenech sama dusík(hlízkové bakterie).Hnojení dusíkem tedy špatně snáší, protože to nepotřebuje. Toto je vlastnost rostlin z čeledi "BObovité" k nímž Caragana patří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.88 (?), 30.7.2013 18:36

Promiňte ty překlepy.Píši v rychlosti.Neodolal jsem reagovat, protože toto je častá chyba pěstitelů u těchto rostlin. Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.17 (?), 22.7.2021 21:02

Dobrý den, náš čimišník letos po dvou letech udělal to samé, předchazeli tomu silné bouřky kdy ho jednou nahnul vítr a zničil mu opěru. od té doby silně opadává a jakoby zasychá, větve i kmínek jsou ovšem stále pružné. Na internetu se nedá dohledat o problémech s čimišníky téměř nic. Dodám že jej ničím nehnojíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika