Choroba muchovníku



Amálie - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 1.132 (?) 
27.9.2012 19:19, zobrazeno: 12122x

Dobrý den,

na zahradě mám druhým rokem zasazený muchovník olšolistý. První rok vypadal stejně jako na obrázku. Kde se stala chyba? Co mu chybí?

Děkuji,

A.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 27.9.2012 20:05

Nemá málo vody?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 147.0 (?), 27.9.2012 21:07

Já bych to spíš viděl na nějakou výživovou poruchu. Možná okrajovou spálu listů z nedostatku draslíku?

Na vláhu, pokud vím, muchovníky nejsou tak náročné, ale dostatečné zkušenosti s nimi nemám.

Teď bych lehoučce přihnojil podzimním hnojivem nebo přímo síranem draselným, zjara možná trochu kompostem...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.78 (?), 27.9.2012 21:08

S muchovníkem olšolistým/MO/ mám podobnou zkušenost,2 roky stacionární stav/1 x zaplodil/,třetím rokem exitus/totální souš/-samozřejmě i přes pravidelnou zálivku-měl jsem 2 rostliny, obě stejný osud.

Doporučil bych Vám odrůdu Lamarck, event.Balerina-mám již několik let na stejném místě,/kde byl MO/,bezproblémový bujný růst/nyní něco kolem 3m/,včetně pravidelného plození.Navíc i plody těchto odrůd chutnají podstatně svěžeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 27.9.2012 21:24

Kamarádka má olšolistý, roste jí jako blázen, za rok jí z 30cm vyrostl na víc než metr. Ale hodně zalévá, i když mu dala pěknou kompostovou zem. Já mám lamarckův, protože jsem ho chtěla spíš pro okrasu (květ, list). Je fakt, že uvádějí, že jsou na vláhu nenáročné, ale až po zakořenění (mají kořeny hodně do hloubky i šířky). První dva roky jsem ho také musela důkladně zalévat, první rok měl dokonce mulč.

Síran draselný a kompost mu určitě neublíží, ta zem viditelná na fotce asi moc humusu nemá.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Amálie - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 1.132 (?), 27.9.2012 21:36

Těchto muchovníků olšolistých mám vedle sebe nasazených pět. Určitě to bude nedostatkem vláhy. Na jaře jsou totiž zdravé a hezké a později vypadají jako teď na fotce. Navíc jsou v blízkosti jasany a ořech, které jim mohou ubírat vláhu. Na fotce je kolem nich nasypaná posečená tráva.

Možná, kdybych je tam nechala, za několik let kdy pořádně zakoření, budou v pořádku? Co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.62 (?), 28.9.2012 8:42

No ta vláha až zase tak nevadí.Pokud nemá vláhu, roste pomaleji a plody jsou menší. Mám u jedné břízy jeden muchovník přímo z náletu a roste hned u kmenu. Proč máte ty větve tak sešmikinuté? Muchovník lze zmlazovat tím, že vystříháte tak 1/3 větví až u země. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Amálie - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 1.132 (?), 28.9.2012 10:37

Nejde mi ani tak o plody jako o husté keře, proto jsem je sestříhala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.172 (?), 27.9.2012 21:34

Tohle mne zajímá. Píšete, že první rok vypadal jako na obrázku.Jak tomu mám rozumět? To znamená, že Vám od první chvíle špatně roste? To pod keříkem je mulč? Jak často ho tam dáváte a jak velkou vrstvu.Co pejsek, nemá ho jako patník? Muchovníky jsou nenáročné keře.Tento na obrázku ale dostal něčím pořádnou prdu. Pěstujeme Muchovník Cusického a keře rostou naprosto bez problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika