Černání vrby jívy (kočičky)



host - 121.39 (?) 
25.8.2014 10:04, zobrazeno: 6080x

Dobrý den, asi před měsícem a půl jsem si koupila v zahradnictví vrbu jívu (kočičku). Hned jsem ji zasadila mezi břízku a druhý listnatý strom, pár lístků ji nejspíš přesazením uschlo, tak jsem ji konečky mírně zastřihla. Asi po měsíci jsem ji přesadila na samostatnou plochu, kde je celý den sluníčko, chytla se krásně, dokonce "pučí" ale všimla jsem si, že ty ostříhané konce ji asi 3-5cm černají, zkoušela jsem je ostřihnout znovu ale černání se opět objevilo, nevíte co by to mohlo být a jak se toho zbavit? Děkuji. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.8.2014 8:50

asi je příliš podlitá, omezte zálivku a ke kořenům můžete v zálivce přidat nějaký fungicid (např když Vám zbyde Ridomil z postřiku rajčat). Vrba je sice vlhkomilná, ale v době přesazení snese i mírný přísušek (po dobu hojení poranění kořenů).

Pokud máte dojem, že kořeny byly nahnilé již při nákupu, zkuste reklamaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 26.8.2014 9:01

Ono by to chtělo asi fotku.Ale jestli Vám černají konce větviček, tipoval bych, že to bude normální.Konce větviček musí být nějak vyživované a jestli koncem neproudí míza, třeba kvůli větvím, nemůže konec nijak vegetovat, uschne a zčerná.

Mimochodem, jestli Vám vrba dokonce po dvojitém přesazení rostla, k reklamaci nic není.Při prodeji byla určitě v pořádku.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.162 (?), 26.8.2014 15:21

mám jich několik i převislé a všechny částečně černaj, i po zastřižení několik cm u velké i celé tenké výhonky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika