Brslen - ma takto vypadat?



Lucka_Luckovatá - (3) - 45.54 (?) 
1.3.2014 17:03, zobrazeno: 10314x

Vcera jsem si na zahrade vsimla, ze brsleny maji zlute az suche listy. Celou zimu byly krasne zelene, ale ted vypadají divne, suche listy opadaji, obcas najdu zeleny list. Zasadili jsme je vloni na jare, takze bohuzel netusim, co s nima muze zima provest? Prikryte na zimu nebyly, pouze jsem na ne prihrnula borku.
Dekuji za info





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.6 (?), 1.3.2014 21:09

Asi měly moc sucho, dělat by to neměly. Všechny stálezelené dřeviny potřebují občas zalít (pokud nemrzne), hlavně krátce vysazené, než pořádně zakoření. Ale dost mne to udivuje, tyhle brsleny snesou skoro vše. Pořádně je teď zalijte, je sucho. Počkejte, kde začnou obrážet, případně je pokraťte asi o 1/3, tím jim neublížíte, víc rozkošatí. Jen se mi nelíbí ten jeden, co je hnědý už odspodu. Ale pokud má věrvičky pružné a ne suché, tak obrazí také. Ještě se zeptám - pokud jste je sázeli zakoupené z květináčků a měly prokořeněný bal, rozvolnili jste ho trochu nebo jste jim nechali kořeny zamotané kolem dokola, jak byly v květináči? Pokud se totiž nechá příliš pevný bal, nové kořínky se z něho nedostanou ven a rostlina skomírá.  Jinak tyhle brsleny lze lehce nařízkovat, stačí tak v červnu kousek větvičky asi 8 cm dlouhý píchnout někam do polostínu do země a nenechat uschnout, zakoření.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lucka_Luckovatá - (3) - 45.54 (?), 1.3.2014 21:17

Moc dekuji, zitra je zaliju a mrknu na ty vetvicky. Bohuzel uz si nevzpominam, jaky mely bal:-(

Snad se vzpamatuji :-(Jsem zahradnice zacatecnice blush.

Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 1.3.2014 21:38

Těžko říct cože je to zač.Běžný E.Emerald Gaiety to právě nebude.Dováží se sem dost rostlin a je fakt, že japonské brsleny jsou docela citlivé na mrazy.To bude celý důvod takovéhoto stavu.Pro klid duše je můžete nechat do jarních měsíců a uvidíte, zda mají aspoň nějakou snahu obrašit.Podle mě však ty opadlé, zhnědlé jsou na vyhození.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 1.3.2014 21:53

Ještě k tomu zalévání přes zimu.Drtivá většina rostlin přes zimu bojuje s nadbytkem vláhy a ne s jejím nedostatkem.A zálivkou situaci ještě zhoršíte.

Rostliny samozřejmě mohou uhynout proto, že ztratí vodu v pletivách (uschnou).Ale to je tím, že země a voda zmrznou a tím je tato voda pro rostlinu nedostupná.Zálivkou to nijak vylepšit nejde.

Ovšem někdy situace může být i trochu jiná.Na hodně písčitých, propustných půdách může být i v zimě sucho, Tam může být zálivka namístě.Kde je zamulčováno moc nevěřím, že je i v písku sucho.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.6 (?), 1.3.2014 22:25

No, jenže ono letos nemrzlo a nebyl sníh, takže zimní vláha žádná. A k zalévání v zimě - pochopitelně se nezalévá za mrazů, ale při oblevě. U nás je na zahradě vespod písek, a pokud se v zimě nezalijí mladé cupressocyparis, proschnou. Starší už to vydrží.

Ty dva brsleny, co jsou dole zelené, obrazí, ale ten na fotce s autem mi připadá suchý. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 2.3.2014 7:40

Letos sice mrazy nebyly, ale pár dnů s teplotami -10,-12 byly a na zmrznutí brslenů to může stačit.Máte pravdu, že letošní zima je hodně suchá a je fakt, že v některých místech mohla být záivka vhodná.Teď už je jaro, předjaří a v tomto období už prosychání půdy může být rychlé a už je mnohdy zálivka potřeba. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lucka_Luckovatá - (3) - 45.54 (?), 2.3.2014 18:52

Moc vam dekuji za cenne rady. Chybami se clovek uci. Uvidime, jestli se vzpamatuji. Dnes jsem je jeste poradne prohledla, na tech trech jsou vespod zelene listky, ten cely suchy a skoroholy ma ale vetvicky pruzne. tak jsem mu pohrozila a treba se zalekne.-(

Jeste jednou diky

Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 1.4.2014 7:24

Takto podobně vypadaly ty moje čerstvě zasazené loni (nebo předloni?) na jaře, vypadaly, že jsou na vyhození, ale všimla jsem si, že od centra, od kořenů se to zelená, tak jsem je nechala a obrazily všechny. Dejte jim šanci, a jak radila paní Lída, zkuste zalít, letos byla suchá zima.smiley

MZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika