Brslen křídlatý "Compactus"



Uju - (29) - 63.2 (?) 
25.7.2013 13:00, zobrazeno: 8420x

Dobrý den. Zahrádkáři prosím o radu. Obědnala jsem si Brslen křídlatý "Compactus" no a teď laboruji jestli na místo které jsem pro něho vybrala mohu dát ještě něco jiného. Mám u plotu pruh cca 2m dlouhý ráda bych tam zasadila ten brslen a třeba ještě vedle dala něco zeleného-thůji nebo tak. Chci se zeptat jestli ten prostor pro tyto dva stromky(keře) nebude příliš těsný. Předpokládám, že brslen přeci jen budu zastřihovat(i když to prý není nutné), ale přeci jen nevím, do jaké míry ho bude pomocí střihu "krotit" a kolik mi zabere místa. Předem děkuji za odpovědi.

PS: nechci zbytečně zaplňovat forum svýma dost hloupýma dotazama tak ještě připojím dotaz na brambořík: Je možné pěstovat brambořík běžně na záhoně jako trvalku??? Někde jsem četla, že ano, jinde píší, že je to nemožné, tak fkat nevím kterou odpověď si vybrat.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 25.7.2013 13:11

Ohledně toho bramboříku - lze, ale ne běžný pokojový brambořík. Jsou to nízké venkovní bramboříky, třeba Cyclamen coum, C.hederifolium - kvetou zjara nebo na podzim.

Na záhon dlouhý 2m se vám klidně dva keře vejdou, klidně bych tam "šoupla" i nějakou travinu. Jen bych asi nevolila thuji, ale to záleží na vás - jestli je máte v oblibě.                         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Uju - (29) - 63.2 (?), 25.7.2013 13:27

Je moc děkuji :-) To jste mi udělala radost.

Brambořík seženu, jsem ráda, že vím přesně co shánět.

No, mě se hodně líbí takový "polosmrk" má kuželovitý tvar, světle zelenou barvu a ty jehličky mu narůstají v takových bocháncích-Bohužel vůbec netuším jak se jmenuje tak možná bych tam šoupla místo thuje tento "smrčík"(možná druh modřínu fakt netuším)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 25.7.2013 15:23

Nemyslíte tím polosmrkem pajehličník přeslenitý? Obdivovala jsem ho tuhle v zahradnictví smiley. Jinak souhlasím s Lídou... jen né thuje, na slunce bych tam dala okrasnou trávu... nějaký na podzim pěkně zbarvený Miscanthus (Gracillimus, Silberspinne, Graziella?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 26.7.2013 1:00

Tím "polosmrčkem" asi myslíte Picea glauca Conica  ;-))     Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.2 (?), 26.7.2013 22:07

Jůů, no, to je ono :-D Jsem hrozný tele :-/ Ten by se nemusel tolik rozrůst do šířky aby ten brslen nějak utiskoval, nebo jo? Viděla jsem ho kdesi po cestě autem a tam byla rostlina už asi pěkně stará a iopravdu hodně vysoká i široká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 26.7.2013 23:31

:-))  vůbec nejste tele  :-)), Picea = smrk, takže máte pravdu...  Roste hodně pomalu, na sousední zahradě ho měl soused snad 40let, dorostl za ta léta slabé dva metry a šířku asi 1,2m.             Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika