Baobab Madagaskarsky (Adansonia Madagascariensis)



XwaveW - (5) - 198.168 (?) 
21.8.2012 12:30, zobrazeno: 10425x

Zdravim vsetkych, zakupil som si semena tohto stromu, vyklicilo mi jedno semeno, chcem sa opytat niekoho kto ma s pestovanim skusenosti, aka poda mu vyhovuje, pripadne ako je to so zalievkou, svetlom a teplotou. Vdaka.

Klicenie
Klicenie
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 112.7 (?), 25.8.2012 18:11

Zkušenosti s tímto exotem nemám. Jen nevím, pokud žijete ve střední Evropě, jaká motivace Vás vedla k zakoupení semen tohoto, pro naše zeměpisné výšky nepoužitelného stromu.  Pokud péči zvládnete a strom vyroste, nastane moment, kdy přijde úvaha, "kam s ním"...  znám pána, který má soustu různých palem trachycarpus a taky už docela vysoký věk a protože mu moc pěkně rostou, stará se o ně totiž příkladně, jsou taky docela vzrostlé. Zvažuje, že vezme náklaďák a na jaře tajně rozsadí své trachycarpy po Chorvatsku... abyste pak necestoval na Madagaskar s větším batohem na zádech a lopatkou k tomu. Samozřejmě koníček pěstovat exotiku chápu, jen v tomhletom případě budete muset asi zvětšit skleník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.7 (?), 25.8.2012 18:13

Wikipedie: Baobaby jsou téměř výlučně tropické stromy, přesahující svým areálem Obratník Kozoroha maximálně o několik stupňů. Baobab prstnatý je dnes pěstován v klimaticky příhodných oblastech celého světa, např. i na Floridě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.120 (?), 27.9.2012 13:37

Zdravím... baobaby su pekne stromy, ale treba im vediet vytorit podmienky, aby prezili.

Tieto stromy su haklive na polievanie aj studeny vzduch. Ak mate urcite ad. madagascariensis, tak tento druh by sa mal uz prestat polievat, lebo dostane hnilobu na korene a strom neprezije. Mne uz tento druh baobabu dava na javo, ze nechce vodu a to tym, ze zacinaju zltnut listy! Toto je znamenie, kedy treba prestat polievat, alebo ked je starsi strom a ma este teraz isty, tak velmi obmedzit zalievku az prestat. Zalezi aj ake je pocasie. Ak svieti slnko, strarsi strom dokaze este z uzitkovat vodu, ale mala rastlina skor zhnije.. Dalsi rok asi tak 3/2013 by som doporucil presadit strom do vacsieho kochlika s drenaznym otvorom v kochliku. Zem pouzite na kaktusy a sukulenty, ja pridavam aj africky piesok/ pre teraria... / Ak zacne strom na jar ukazovat male zelene vyhonky-puciky, opatrne sa zacina strom polievat, ALE OPATRNE!! Ked vyzenie vsetky listy a strom ma dostatok svetla, mozete strom zlievat beznym postupom. Treba ale po poliati nechat zeminu preschnut a az potom znovu poliat. Baobab nema rad premokrenu zem, moze aj takto chytit hnilobu.. Strom nechajte volne rast. Ak dosiahne pozadovanu vysku a hrubku, mozte zrezat strom a zacat tvarovat ako chcete...

Tu mate foto mojich baobabov

-adansonia digitata - 10rokov

-adansonia madagascariensi - 2roky

-adansonia za - tohto rocny semenac

-adansonia garandidieri - tohto rocny semenac

..info: ajwn@post.sk

Baobaby
Baobaby
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.120 (?), 27.9.2012 13:39

..adansonia madagascariensis

adansonia madagscariensi
adansonia madagscariensi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.120 (?), 27.9.2012 13:40

adansonia digitata

adansonia digitata
adansonia digitata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.120 (?), 27.9.2012 13:41

adansonia za

adansonia za
adansonia za
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 119.120 (?), 27.9.2012 13:42

adansonia grandidieri

adansonia grandidieri
adansonia grandidieri
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika