araukaria



host 
14.12.2005 16:56, zobrazeno: 14694x
kde muzu sehnat semena nebo rostlinky araukarie?
dik
ap
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Vladko - (19), 13.1.2006 21:13
Araukarie se nesprávně nazývají pokojové jedličky, smrčky atd. Doma rostou spíše do šířky a mají tenčí větve, které se ohýbají. V jižnějších oblastech jsou pevné a větve směřují vzhůru /dost zvláštně/. Dají se koupit běžně v květinářství, ale chtějí velkou, světlou a v zimě chladnější místnost. Existují i druhy u nás docela dobře přezimující venku, vypadají jako ostnaté kartáče. Jsou běžně k dostání v zahradnictvích.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vlkor - (3), 1.3.2006 22:43
A.excelsa,bývá k dostání v květinářstvích a supermarketech,nesnáší zimu pod plus 10 °C.Je určena celoročně do obýváku.A.araukana je k dostání  WWW.drozdin.cz. Nesnáší teploty pod minus18°C.Na zimu musí být v studeném skleníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.238 (?), 13.4.2006 9:38
koupil jsem mimo jiné hezkou araukárii na www.cesketropy.com . Přezimovala dobře volně vysazená venku. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.16 (?), 19.1.2017 23:00

Blbost, přímo kolosální, milý pane!

Jsou docela mrazuodolné. Mám ji na zahradě venku bez zazimování a každým rokem to přežije bez problémů. Maximum "schytala" mínus 29 a teď zrovna dostává zabrat již od počátku ledna každou noc už třetí týden. Zatím bylo u nás " jenom" -23 a vím, že to zvládne bez potíží, jako každým rokem.

Podívejte sa radši na pasáž zazimování araucarií (Blahočetu) na obrázky pana Jaroslava z Mladé Boleslavi a pak si poopravíte mínění...

Nešiřte tady paniku a nesmysly určené těm, co je chtějí dopěstovat na zahradě. Dá se to... Dobrý a přemýšlivý zahrádkář to zvládne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.32 (?), 20.1.2017 0:20

Blbost, přímo kolosální,  je řadit blahočety mezi listnáče, když užse probouzíte po tolika letech.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.152 (?), 20.1.2017 7:23
Niektoré informácie na tomto vlákne naozaj nezodpovedajú realite. Napr. o tých tenkých a ohýbajúcich sa vetvičkách, alebo o tej teplote do -18°C. Mám asi 6 ročnú araukáriu (foto), od začiatku na pevnom stanovišti vonku. Na zimu som ju chránil len prvé 2 roky, potom vôbec. Mrazy boli aj pod mínus 18 a zvládla to vždy bez úhony. Vo svojej domovine v čilských Andách sú možno vystavené aj nižším teplotám. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 20.1.2017 8:24

U Araukárií je problém hlavně v kombinaci vlhka a mrazů. Kdyby přišla obleva a následně mokré kořeny promrzly, byl by její konec skoro jistý. Pokud má kryté kořeny (např sněhem nebo nějakým krytem), tak je to OK a vydrží hodně. I tak je ale lepší umístění v závětří a zimním stínu. Také záleží na půdních podmínkách. Já si ji, vzhledem k totálnímu jílu na zahradě, nemůžu ve volné výsadbě dovolit (jedině po složitých terénních úpravách).

Jinak se ukazuje, že jejich pěstování v květináči je náročnější (zejména v mladém věku), než ve volné půdě. Semenáče jsou velmi citlivé na hnilobu kořenového krčku. Loni mě takto uhnily tři semenáče za čtyř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika