Acer platanoides drummondii v malé zahradě?



Stránky: 1,  2   
host - 92.133 (?) 
3.10.2014 22:14, zobrazeno: 18109x

Máte zkušenosti s pěstováním javoru mléče drummondii v malé zahradě? Potřebujeme vzrůst maximálně do 5 metrů, je možné jej jednoduše udržovat střihem? Díky moc :-) Michaela

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 92.38 (?), 6.10.2014 11:19

Já ho mám 2 roky - je roubovaný na kmínku, takže výška kmínku je daná a já jej stříhám tak, aby korunka byla symetrická " do kulata "- přírůstky nejsou velké a podle mne se dá střihem bez problémů udržovat i pro malou zahrádku. I ty co jsem viděla v okrasných výsadbách byly stříhané a udržované v přijatelné velikosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 129.199 (?), 6.10.2014 14:29

Vzrůst do pěti metrů? A tam nahoře to jednoduše udržovat střihem? No pokud máte křídla, tak to jistě bude jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.101 (?), 6.10.2014 17:45

Ferda mravenec je na sebe patrně pyšný, jaký udělal vtip, ale zahradnický guru asi moc nebude, měl by uvažovat o změně jména. Korunu tohoto druhu lze snadno tvarovat či udržovat menší a paní křídla mít nemusí - říkala, že mají prostor 5 m, ne že jej chce udržovat střihem ve výšce 5 m... pokud jej nechá růst bujně, bude samozřejmě vypadat jinak, ale při pravidelné péči jej může mít i v menší zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.68 (?), 6.10.2014 18:19

Ing. Ferda Mravenec nemusí dělat žádnou změnu, protože správně upozornil na to, že tento javor není žádný lenoch a poroste velmi silně. Do menší zahrady vysadit tento kultivar je zcestné, patří na volné místo a nechat ho růst a potom vynikne to je nádherné zabarvení listů. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 129.218 (?), 6.10.2014 21:01

Z bíle panašovaných/lemovaných javorů roste ukázněněji javor babyka s drobnějšími, bíle lemovanými listy - Acer campestre Carnival.

Zkuste se podívat i na tento strom.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.133 (?), 6.10.2014 22:45
To jsem se nasmála, nicméně děkuji.javor jsem již zasadila. Původně jsem chtěla prave acer campestre carnival roubovany ve výšce min.2 metry, ale nedaří se mi jej nikde nalézt, tak jsem zvolila tento. Budeme se snažit jej usmernovat, jak to půjde :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 7.10.2014 0:30

No, každý z javorů lze pěstovat s každoročním ostříháním letorostů "na hlavu", kdy je koruna pak malá kulovitá. Nevýhodou je, že právě kvůli tomu nekvete a není ozdobený semínky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.133 (?), 7.10.2014 11:16

Díky, krásné, to mne těší. na hlavu, tzn, jak moc zkrátit od kmene jednotlivé vetve? at to zase nepreženu na kvedlačku ;-) a zřejmě na konci zimy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.10.2014 12:18

Nejlepší je to vidět v reálu - což je často v městech formátu okresního města, nebo ve francouzkých zahradách zámeckých parků. Napište odkud jste (okres) a určitě se tady objeví tipy na alej udržovanou tímto stylem. KUKY určitě potvrdí, že v HK je takto udržována zeleň v ulici Zelená.

v létě a totéž v zimě   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika