Acer pentaphyllum - kde sehnat?



Stránky: 1,  2   
host - 112.7 (?) 
6.1.2012 16:38, zobrazeno: 6967x

Neporadí někdo s nákupem javoru acer pentaphyllum v CZ?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 6.1.2012 17:54

Dobrý večer. Uvedený javor nekupujte v obchodě, protože je "vyhnaný" někde ve skleníku s řízenou teplotou, zálivkou, umělým osvětlením atd. Okrasné javory se velice snadno množí pomocí řízků - srovnal by ch to s takovou lepší vrbou. Na jaře těsně před vypučenín nadělejte řízky. Konce smočte do stimulačního zakořeňovacího prášku. Do připraveného substrátu 1 : 1 krtinec a říční písek řízky napíchjte. Javory mají rádi vlhčí prostředí. Zdeněk  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.7 (?), 6.1.2012 18:13

Díky za informaci, ale pak je můj hlavní problém zjistit, kde a zda vůbec tento javor, který je původem z Číny a i tam (v původním prostředí) je již poměrně vzácný, v CZ roste. Na západ od našich hranic ho lze zakoupit ale u nás o nikom nevím. Každopádně díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 6.1.2012 19:43

Dobrý večer. Kdo hledá ten časem i najde. Držím palečky. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.73 (?), 27.4.2012 16:57

Dobrý den, mohla bych se zeptat kde takový stimulační zakořenovací prašek se da sehnat? a jestli to mate vyzkoušené?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 27.4.2012 21:27

Dobrý večer. Zakořeňovací prášek nebo rosol se dá koupit v semenářství. Je normálně k dostání. Zjímavé javory se dají sehnat u bonsajistů, proto si vyhledejte kdy a kde se koná nějaká výstava a tam navažte kontakty.     Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 6.1.2012 20:09

Dobrý den, tento druh javoru budete asi velmi těžko schánět, nenašla jsem ho ani v seznamu japonských javorů, které jsou v našich zahradách, zámeckých parcích a arboretech.Ale třeba Vám někdo poradí, možná se poptat v zahradnictví. Marcela

acer pentaphyllum
acer pentaphyllum
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.220 (?), 27.4.2012 23:10

Práve si čítam o javoroch, práve jeden kupujem a narazila som i na ten váš, čo zháňete a pozor je odolný iba do -5 st.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.7 (?), 28.4.2012 14:37

Tato informace mne dost zajímá, sice jsem ve shánění tohoto javoru nikterak nepokročil ale můžete uvést, link, kde jste tuto informaci źískal?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.220 (?), 28.4.2012 14:55

Mám knihu "Encyklopédia Záhradných rastlín A-Z " odtiaľ si beriem mnoho informácii, ak máte záujem môžem odfotiť stránku, ale až večer, alebo zajtra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika