Acer palmatum (Japonský javor) - usychá a opadává?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 48.26 (?) 
21.8.2011 20:49, zobrazeno: 79102x

Dobrý den,

chtěli bychom vás poprosit o radu, co s naším Javorem.

Už asi dva měsice mu žloutnou a usychají listy, opadávají a větve pomalu zasychají. Na jaře jsme na kmínku (cca 2cm nad zemí) nalezli prasklou kůru.která se pomalu zatáhla-nevíme zda to má nějakou souvislost s usycháním. Strom máme cca 3 rokem.

Je možné že bychom mu mohli ublížit solí, kterou jsme používali na hubení slimáků. A kolem stromku lehce posypali??

Přikládáme foto stromku.

Děkujeme za vaše cenné rady.

Acer palmatum (Japonský javor)-usychá a opadává??
Acer palmatum (Japonský javor)-usychá a opadává??
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 48.26 (?), 21.8.2011 21:10

Zde přikládáme další foto.

Javor
Javor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 21.8.2011 23:45

Sůl nesnáší žádná rostlina, ale důvodů může být víc. Jinak se zahrádka nesolí! Když už mermomocí chcete slimáky solit, tak je do té soli hoďte - ale je třeba Ferramol, který ničemu neškodí a není na rozdíl od Vanishe ani jedovatý. A nejlepší je slimáky sbírat...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 22.8.2011 6:47
Mě se to samé stalo s třemi stromečky, teď to právě probíhá u čtvrtého. Je to prý nějaká viroza nebo houba a nevím, jestli se s tím dá něco dělat. Se solí to nesouvisí, ale už ji na zahradu nesypte! Slimáka stačí přeseknout nebo rozmáčknout, za pár dní zmizí. VJK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.178 (?), 9.9.2011 12:30

Taky se mi to stalo s 2 javory jsou 3 roky staré, ale prozměnu ze spodu kmenu roste větev která je z jiného javoru a naroubované to není nerozumím tomu, ale strašně mě to mrzí tak krásné byly z jara. Ví někdo jestli se ještě vzpamatujou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 9.9.2011 14:19

Prosím, kdo ví, ať odpoví, mně se to letos taky stalo s krásným červeným javůrkem. Už mu zbyly jen holé bezlisté větvičky, nechám ho do jara a když neobrazí, tak ho hold opláču, myslím si, že už to nerozchodí. Sousedům se to přihodila taktéž. Takže, je to letos nějaká javorová zhouba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 9.9.2011 22:37

Třeba vyrazí zjara nové větvičky... Měla jsem koupený semenáček z trhu (nějaký kříženec), první léto ho spálilo slunce, opadal a větvičky zaschly. Druhý rok vyrazil nové větvičky a roste dál...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 10.9.2011 7:54

Ano, je to houbová choroba a velice zhoubná  Přesto, že jsem javory stříkala a snažila se to zastavit... stejně je po nich  Respective červený dvoumetrový byl mrtvola úplně - ten jsem vykopala začátkem léta, stejný - také dvoumetrový... má poslední dvě živé větve (ano, to už jsou pořádné větve, ne už větvičky... je to hrůza  ) vykopu zase na jaře a taky nahradím. Javorem už ne - japonské už sadit nebudu, nemá to cenu. Tedy - cenu to právě má obrovskou: z hlediska estetického, ale tady jde i o finance  každý stál víc, jak 7tisíc korun 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 10.9.2011 11:21

Staří zahradníci tvrdili, že u javoru (Acer palmatum) se na zahradě musí vyzkoušet místo, kde poroste.Přeci jenom pochází z trochu jiných klimatických podmínek.

Javor má rád vlhčí ovzduší a kyselou půdu.Jestliže nemá dobré podmínky, většinou reaguje tak, že mu osychají konečky listů.Spousta pěstitelů na toto odpoví tím, že začne javor důkladněji zalévat v domnění, že osychání je z nedostatku vody a jednoduše ho ulijí.

Nechci vůbec tvrdit, že se toto stalo Vám, ale dost rostlin takovýmto způsobem zahyne.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.160 (?), 3.11.2011 9:15

souhlasim, kdyz jsem si javor japonsky prinesla na zhradku, nikde se mu nevedlo. Zjistila jsem si.ze jsou nachylni na pruvan. Ten mame kolem baraku vsude(javor mi prestal osychat a opadavat az na balkone. Moc se mu tam libi, nefouka na nej) Jen se bojim zimy, aby nam v ni neumrznul(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika