Acer palmatum dissectum garnet



host - 112.7 (?)
24.4.2014 20:24

Mám naprosto stejný stav několika javorů, nejmarkantnější je to u rostlin, které mám v květináči, ale i javory v půdě mají nějaké zvláštní zpoždění. Některé z těchto javorů mají značnou část větví suchou, jiné se zřejmě zcela olistí. Proč to tak je nevím, napadá mne jen, že je to nedostatkem vody...? Při teplé zimě trpí zřejmě i listnáče nedostatkem vody? Rád si přečtu i jiné názory.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 38.90 (?), 25.4.2012 9:47

Dobrý den, děkuji za trpělivé vysvětlení a fotodokumentaci. Obávám se, že ten náš "garnet" se nejvíce podobá tomu vašemu prvnímu zelenolistému obrázku, ačkoli našla jsem na jeho vrcholku dva červené listy. Javor je umístěn v předsíni u velkého okna směrem na západ, zkusím ho přemístit na jižní terasu. Záměna by mě velmi mrzela (zvláště z tohoto vyhlášeného čáslavského zahradnictví), stromek je skutečně nádherně zapěstovaný a košatý (ve srovnání s tím, co jsme dosud nacházeli v nabídce) ale do dané skupiny jsem schválně počítala s červenolistou odrůdou. Zkusím sem ještě odpoledne vložit foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.7 (?), 25.4.2012 16:04

Pokud máte půdu písčitou, tak bych považoval za nutné ji vylepšil docela zásadně. Použil bych zcela jistě kompost, pokud máte dostupnou černozem nebo jinou kvalitní zeminu, s rašelinou bych zas až tak moc neplýtval i když bych ji určitě přidal tak, do 15% objemu. Všechny nové složky samozřejmě můžete smíchat s původní zeminou v místě. Čím větší objem zeminy zlepšíte, tím lépe, tím příznivější to pro javor bude. Přeji Vám ať Vám zdárně roste!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarekm - (35) - 72.168 (?), 26.6.2012 20:29

... poradíte mi prosím krom tohoto javoru i jiné málovzrůstné na úpal? Četl jsem že javory se na úpal vysazovat nemají.. jsem docela z toho zmatený. Díky Jarek 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.7 (?), 4.7.2012 17:17

Je těžké dát univerzální radu platnou pro všechny podmínky... Zkuste se podívat na místo výsadby z těchto hledisek: 1.Míra oslunění, 2.Vlhkost vzduchu - průvan na zahradě, jestli máte (živý nebo zděný plot okolo zahrady) a 3.Vlhkost půdy. Pokud máte alespoň 2 podmínky splněné, tak bych se nebál a v klidu javor vysadil, ale i když to bude jinak, stejně zkuste trochu zaexperimentovat a vysadil bych si nějaký červenolistý (lépe snášejí slunce), menší vzrůstem je třeba acer palmatum "Shaina", "Aratama" nebo "Pixie". Po výsadbě, zvláště pokud by jste to vysazoval teď, tak umírněně zalévat, ať je ve vlhku, popřípadě zamulčovat.  Za pár let budete vědět, co Vaše prostředí obnáší, zda je to zahrada na borovice nebo i na něco jemnějšího.  A ještě jeden poznatek: Z okna se dívám na 25 letý javor (atropurpureum), který je v sousedově zahradě umístěn na celodenním plném slunci a roste bez problémů, neschne. Soused ho nechává tak, nezalévá ho, ať si poradí sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jarekm - (35) - 72.168 (?), 5.7.2012 13:51

Super skvělé rady. Děkuji velice. Jarek 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 4.7.2012 23:43

Malý vzrůst a vhodný na slunce je červenolistý kultivar Shaina. Vždy se ale doporučuje namulčovat kořeny.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jarekm - (35) - 72.168 (?), 5.7.2012 13:45

Donrý den, děkuji velmi za radu a pomoc. Jarek 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.145 (?), 23.4.2014 19:42

Dobrý den, javůrek rozvinul listy, ale některé větvičky jsou bez listů... suché nejsou a myslím si, že ani neomrznul, mráz u nás nebyl... myslíte, že se ještě listy rozvinou, nebo zůstanou větvičky holé a budu je muset ostříhat? Je jich na javoru celkem dost...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.145 (?), 23.4.2014 19:44

ještě jedna fotka...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.7 (?), 24.4.2014 20:24

Mám naprosto stejný stav několika javorů, nejmarkantnější je to u rostlin, které mám v květináči, ale i javory v půdě mají nějaké zvláštní zpoždění. Některé z těchto javorů mají značnou část větví suchou, jiné se zřejmě zcela olistí. Proč to tak je nevím, napadá mne jen, že je to nedostatkem vody...? Při teplé zimě trpí zřejmě i listnáče nedostatkem vody? Rád si přečtu i jiné názory.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika