Acer časť bez listov



host - 246.115 (?) 
13.4.2014 11:15, zobrazeno: 4985x
Dobry den, Chcem poprosiť o radu na Aceri co mám tento rok nevyhodilo listy. Teda na časti stromu. Vždy bol veľmi hustý a nemal som s ním žiadne problémy. Je to niaka choroba? Ďakujem za rady
Foto
Foto
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 224.56 (?), 13.4.2014 12:11
Ešte pridavam detail.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 13.4.2014 12:36

Mně to dělá javor také. Asi tahle větev uschne. Vždycky to prořežu a on znovu vyrazí ještě letos. Trochu jsem se toho bál, ale regeneruje výborně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 13.4.2014 13:06

Ještě bych s odříznutím počkala, větev nevypadá suchá.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.7 (?), 14.4.2014 11:21

Ano, může to být i choroba zvaná "Verticiliové vadnutí", způsobená houbami rodu přeslenatka Verticillium. Dá se poznat tím, že ustřihnete některou větev ze zasažené části a na průměru je vidět zřetelně suchý nebo schnoucí střed a dále je patrné ostré tmavé rozhraní mezi již uschlým (nebo schnoucím středem) a ještě živým zbytkem... Měl jsem podobně zasažený javor a myslel jsem si, že je po něm, ale odstříhal jsem zasaženou část, rány zatřel štěpařským balzámem a javor přežil a dále roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.115 (?), 3.5.2014 19:26
Ďakujem za rady žiaľ všetko vyzera na hubovitu chorobu. Takze mi neostane nic len urezat tu časť postriekat aby sa vydezinfikovala aj pôda ako mi poradili. Vraj je to tento rok casta pliaga javorov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika