verbeny



host - 3.12 (?) 
12.5.2008 9:03, zobrazeno: 9936x

Prosím poradí mi niekto, vysadila som do hrantíkov verbeny a asi po 2 týždňoch pobytu vonku im listy zostali nejaké tmavé, fialovo-hnedé, môže to byť slnkom???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 17.226 (?), 14.5.2008 7:48

Jestli jste to dala ven bez postupného otužování, tak by to mohlo být i tím.

Já mám verbeny moc ráda, pěstuji si je i ze semen a podle počasí je otužuji na balkoně.Taky by to mohlo být tím slunkem.Jestli jsou srdíčka svěží, tak by to mohlo být dobré, akorát to bude kvést později.

Milada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.119 (?), 28.2.2012 18:51
Pěstovali jste někdo verbenu ze semínek? Vyrostly mě dvě rostlinky z moc moc semínek, jsem vděčná i za ne, ale nevím co teď dál. Prosím prosím o radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?), 28.2.2012 20:39

Určitě nejsou ještě dost velké a silné. Nechejte je narůst do 6 cm a pak je přesaďte do kelímku nebo květináčku. Po květnových mrazech je můžete vysadit do půdy nebo je dejte do truhlíku. Já jsem je měla v zemi i v truhlících a můžu ze zkušenosti říct, že v zemi se verbeně daří mnohem lépe, protože má dostatek vláhy a nepřeschne jak v truhlíku. Rozinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.119 (?), 28.2.2012 20:56
Děkuju za odpověď. :-) Pokud se zadaří zkusím je dát do země podle vaší rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.2 (?), 18.5.2012 14:34

Dobrý den, jábych se rád také připojil s dotazem a prosbou o radu.Z letos koupených semen verbeny (velvet f1) se mi podařilo vypěstovat docela pěkné rostlinky už do přesazení do nádob. poslední dobou ale vidím, že rostlinky začínají mírně prožloutávat a nevím čím to může být. Loni se mi stalo to samé v daleko větším rozsahu už venku a rostliny postupně odešly všechny. Zde na foru jsem se dočetl, že možná rostlinám chybí železo a tak jsem koupil roztok kterým jsem vše zaléval a stejně to nepomohlo. Další věc která se mi stala : tyto loňské kytky jsem nechal v květináčích přes zimu ve skleníku snadějí, že se mi vysemení a budu je moci pěstovat další rok.Opravdu jich dost vzešlo, ale u všech začínají nejdříve hnědnout a pak černat okolní listy. Středy vypadají dobře. Můžete mi někdo poradit kde je chyba? Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika