mochyně peruánská



host - 21.1 (?)
6.2.2014 23:34

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je vemi jednoduché připravit si vlastní sadbu ze semen, ale je potřeba je vysít brzy a pěstovat mochyni spíše v teplejších podmínkách nebo skleníku, aby stihly plody dozrát...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 21.1 (?), 6.2.2014 23:34

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je vemi jednoduché připravit si vlastní sadbu ze semen, ale je potřeba je vysít brzy a pěstovat mochyni spíše v teplejších podmínkách nebo skleníku, aby stihly plody dozrát...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.170 (?), 7.2.2014 8:48

Ve kterou dobu je tedy nejlepší semena vysít pro předpěstování doma?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 7.2.2014 17:30

Už mohly být naseté, rostou hrozně pomalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 7.2.2014 19:44

Zistil som, že nemám semienka, až dnes sa mi podarilo kúpiť, rovno som ho dal do zeminy.Minulý rok som ho dával zarovno s paradajkami na vonkajšie pestovanie a do konca sezóny stihlo len zakvitnúť, strašne dlho semienko klíčilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 137.170 (?), 7.2.2014 19:48

Tak já tedy taky zítra vyseju. Ještě nikdy jsem toto ovoce neochutnala, tak se těším smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 7.2.2014 19:51

tak ochutnajte, bežne to mávajú v Tescu... akurát že to bude asi rovnaký rozdiel v chuti ako medzi paradajkou v Tescu a vlastnou paradajkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.170 (?), 7.2.2014 20:47

Ještě mě napadla otázka. Pěstuje se podobně, jako rajče. Vyštipuje se nějak, nebo se nechává volně růst? Mám v úmyslu ji vysadit kolem plotu, tím zajistím její oporu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 125.34 (?), 11.5.2008 18:33

Pestuje sa ako rajcina, plody su zrele ked kalich vyschne do hneda a plody sa viuzivaju aj do džemov alebo zavaranin...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Sfigi - (18) - 208.25 (?), 13.7.2008 22:50
Mochyni peruánskou jsme kdysi pěstovali. Rostlina má vzrůst a stavbu přibližně jako paprika, jen roste trochu bujněji. Plody jsou nejen podle mého názoru velmi chutné, a souhlasím i s již uvedeným názorem, že je dost těžké je k něčemu přirovnat. Je to jednoletka, z jednoho dost zralého plodu získáte dostatek semínek pro příští rok. Kvete a plodí skutečně do zámrzu. Plody se podobají třešni v lampionku, barva je světle béžovo-žluto-oranžová, opravdu zralé plody jsou světle oranžové. Co mě dost překvapilo je to, že nikdo zde neuvedl (nebo jsem to přehlédl) poměrně výrazné močopudné účinky mochyně :D - a proto jedna dobrá rada - nikdy nejezte mochyni před plánovanou cestou!!! Stačí sníst několik málo plodů a uvěříte :o).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Sfigi - (18) - 208.25 (?), 13.7.2008 23:01

A ještě jedna věc. I když lze mochyni peruánskou bez problémů pěstovat mimo skleník, tak z důvodu jejího delšího vegetačího období je velmi vhodné ji předpěstovat podobně jako papriky nebo rajčata. Zkrátka, pokud si sami připravujete sadbu rajčat nebo paprik, současně s nimi myslete i na mochyni :o).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika