mochyně peruánská



Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?)
11.2.2013 15:13

Já je zkouším ze semínek, zatím ale nevyklíčilo ani jedno, tak asi to klíčí delší dobu (než rajčata, která jsem sela ve stejné době a už lezou a rostou).

A můžu se zeptat, jakou máte zkušenost se samovolným vysemeňováním, jak ho tu někdo popisoval? Že se toho už nezbavíte? :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 236.149 (?), 4.8.2010 22:33

A neměl byste náhodou lepší obrázek toho sáčku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
S-ladek - (1) - 236.149 (?), 4.8.2010 22:38

Pardon, registroval jsem se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 5.8.2010 8:27
Vysel a vysadil jsem je stejně jako papriky, dostaly co proto od zimy a povodní ale nakonec se zmátořily a rostou. Přikládám fotky přebalů.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 25.2.2011 17:07

Mirku, mel jste tyto mochyne jiz vloni? jake mate pro letosni rok?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.34 (?), 25.7.2015 19:13

Z obrázku sáčku je jasné, že došlo k záměně. To že běžní pěstitelé nerozlišují mezi mochyněmí konkrétně mochyní peruánskou (Physalis peruviana) a Mochyně židovská(i židovská třešeň) (Physalis alkekengi) je běžné - nejsme profíci, ale že firma SEMO poplete dohromady dva odlišné druhy je zarážející. Na sáčku je uvedeno Mochyně peruánská a latinsky Physalis alkekengi čili dva různé druhy a připojená fotka patří Mochyni židovské (dle typicky červených balonků) a nikoliv peruánské. Proto také uvedeno, že je určena k sušení a nikoliv k jídu. Mochyně židovská roste i v ČR a to i dost bujně ovšem je nepůvodní a v některých zemích ji označují za invazivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.138 (?), 4.2.2013 23:32

Mochyně peruánská je velice chutná, pěstování je celkem snadné (podobné jako u rajčat), lepších výsledků jsme dosáhli při pěstování ve skleníku než na poli. Semínka klíčí ochotně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 11.2.2013 13:02

My pěstujeme mochyni (peruánskou třešeň) 4 roky venku na záhonech. Dorůstá do výšky více než 1m a je pořádně "košatá". Je velmi vděčná úrodou plodů a chutná výborně. Jakmile ji šmrnce mráz je po ní. Nejlepší výsledek mám s koupených sazenic. Ty co vyrostou na záhonu pozdě dozrávají. Pozor na prostor mezi kořeny. Třeba je sadit na slunném místě nejméně metr od sebe a zavlažovat. Konzervovat jsme je zatím nestihly. Stihneme všechny konzumovat, i když jich míváme 10 keřů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 11.2.2013 15:13

Já je zkouším ze semínek, zatím ale nevyklíčilo ani jedno, tak asi to klíčí delší dobu (než rajčata, která jsem sela ve stejné době a už lezou a rostou).

A můžu se zeptat, jakou máte zkušenost se samovolným vysemeňováním, jak ho tu někdo popisoval? Že se toho už nezbavíte? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.2.2013 15:27

Mochyně mi již druhým rokem vyrůstá z vysemeněných plodů které spadly na zem. Roste to jako plevel, vysoká bývá i půldruhého metru, snažím se to vyklátit ale vždy někde nějaký plod dozraje.

Mochyně mi smrdí ani mi nechutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 9.5.2013 0:30

Dlouho jsem nečetla fórum a omlouvám se za pozdní reakci, ale navážu na příspěvky. Samovolně vyseté semena sice vytvoří hezké keříky, ale nedozrají do stadia, když nejsou jedovaté. Plody se totiž nesmí jíst nedozralé. Jsou hořké a obsahují škodlivé látky, ale nevím teď jaké. Četla jsem to na netu. Skutečně jsou v rostu ve črepníku loudilové, ale když se pak dají ven do zahrady a mají vláhu a slunce, tak se odvděčí. Osvědčilo se mi zakrytí zeminy kolem nich černou fólií, která přitáhne slunce a udržuje vláhu. Pokud se povede sehnat sazenice mochyně peruánské (ne té co je pouze na květ),tak doporučuji koupit. Teď by měly být sazenice v prodeji, ale prodává jich málo pěstitelů.Plody máme v 9. a v 10. měsíci. Pokud jste z oblasti, kde nestihnou dozrát, tak doporučuji zakrýt netkanou textilií. Měla jsem je již i pod fóliovým tunelem, protože byly po odkvětu a chtěla jsem je mít co nejdéle. Chodíme se na ne doslova "opást". Podmínkou dobré chuti je dobrá zralost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika