mochyně peruánská



Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 124.202 (?)
6.2.2011 13:37

Já také mám mochyni peruánskou vypěstovanou z koupených semínek, kde je také napsáno, že je to trvalka. Na sáčku se semínky mochyně peruánské je v závorce uvedeno, že se také používá název židovská třešeň.Nejenže je to na sáčku napsané, skutečně to trvalka je. Mám ji už šest roků, rozrůstá se plevelně kam ji napadne, musím ji udržovat v určitých mezích, ale je to s ní válka. Květové pouzdro i plody má tmavě oranžovo-červené, velice a velice chutné. Někdo tady píše, že plody mochyně peruánské neboli židovské třešně jsou jedovaté.  Hledala jsem na netu, zda peruánská třešeň a nebo židovská třešeň jsou jedlé, nebo ne. Někde jsem vygooglila, že jsou jedlé, někde se píše, že nejsou jedlé. I tady v diskusi se názory velmi různí. Jak je to s mochyní peruánskou neboli židovskou třešní doopravdy, to asi nikdo neví? Já jich každý rok sním spoustu a ještě jsem neumřela.  Na mém sáčku je "Mochyně peruánská (židovská třešeň)". O jedlosti, nebo nejedlosti se na sáčku nepraví nic.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 174.12 (?), 26.2.2008 8:12

Já jsem sadila mochyni společně s paprikami a na rostlinách se nevyvinuly vůbec plody. Paprik bylo dosti, ale mochyně ani jedna. Chut paprik ovlivněna nebyla ba naopak, byly velice dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.28 (?), 20.3.2008 18:34

Když se mochyně pěstuje jako rajče tak se tím míní jako tyčkové?...vyštipovat a pak zaštípnout? Jak je jinak vysoká? Moc díky za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 28.4.2008 9:58
Ano, mochyně se váže na tyčky. Dorůstá do výšky cca 130 cm, ale v této výšce už má kmínek, který ji částečně udrží, takže stačí kratší tyčka - cca 90 cm nad zem. Při velkém množtví nasazených plodů jsme je zaštipovali, ale nejsem zahradník, takže to jsme dělali pouze intuitivně :-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.2 (?), 30.4.2008 17:39

Plody machovky peruánskej môžete konzervovať, Je z nich celkom dobrý kompót - len zrelé plody, cukor a voda a sterilizovať pri cca 80 st. Celsia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.226 (?), 5.10.2008 0:03

Ahoj sadím každým rokem mochyni vedle paprik a neubližují si.Jednu radu ale mám.Začít s pěstováním již v lednu / semínka do truhlíku/ v teple protože dlouhou dobu trvá než vyklíčí a vyrostou sazeničky.Přepikýrovat a silné sazenice vysazovat při prvním teplém počasí aby co nejvíc plodů dozrálo.Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.235 (?), 26.9.2009 15:37

Papriky pěstuji už dlouhá léta v pařníku, letos poprvé jsem vypěstovala z loni koupené a nespotřebované mochyně nádherné rostliny.Jsou přímo obsypané plody a začínají dozrávat.Jsou v pařníku s paprikami a ty jsou výborné jako všechna léta před tím.Takže podle mně žádný problém, při společném pěstování není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.68 (?), 6.2.2011 13:08

Jednoletá? Na obalu semínek mám trvalka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 124.202 (?), 6.2.2011 13:37

Já také mám mochyni peruánskou vypěstovanou z koupených semínek, kde je také napsáno, že je to trvalka. Na sáčku se semínky mochyně peruánské je v závorce uvedeno, že se také používá název židovská třešeň.Nejenže je to na sáčku napsané, skutečně to trvalka je. Mám ji už šest roků, rozrůstá se plevelně kam ji napadne, musím ji udržovat v určitých mezích, ale je to s ní válka. Květové pouzdro i plody má tmavě oranžovo-červené, velice a velice chutné. Někdo tady píše, že plody mochyně peruánské neboli židovské třešně jsou jedovaté.  Hledala jsem na netu, zda peruánská třešeň a nebo židovská třešeň jsou jedlé, nebo ne. Někde jsem vygooglila, že jsou jedlé, někde se píše, že nejsou jedlé. I tady v diskusi se názory velmi různí. Jak je to s mochyní peruánskou neboli židovskou třešní doopravdy, to asi nikdo neví? Já jich každý rok sním spoustu a ještě jsem neumřela.  Na mém sáčku je "Mochyně peruánská (židovská třešeň)". O jedlosti, nebo nejedlosti se na sáčku nepraví nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.160 (?), 13.5.2015 14:51

Židovská třešeň je trvalka, rozrůstá se, velké oranžové zralé plody jím tak do 10 ti kusů. pak už to je divně cítit na rtech, jím několik let, stále žiju.

Mochyně Peruánská je ta jednoletá jedlá co se prodává v obchodech jako ocvoce, zimu nepřežije, leda možná zazimovaná...

Dle mého je to na pytlíčkách divně, též jsem viděla semínka s nápisem Mochyně peruánská k sušení trvalka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 13.5.2015 16:56
Mochyně peruánská je ve své domovině trvalka. V zimní zahradě při teplotách těsně nad nulou v pohodě přežije a dokonce dozrají plody. Na jaře seřízneme a jede se dál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika