mochyně peruánská



host - 183.242 (?)
5.3.2010 9:00

A ještě, jestli Adéla ve sklníku měla modré květy, byla to Nikandra, má odpuzovat mšice a molice, já s ní mám zkušenost dobrou, suché "větvišky" s plody se dají také použít do suchých vazeb. Velikost se dá částečně korigovat zastřihnutím, vylamoováním, docela slušně obrůstá. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 181.133 (?), 31.10.2009 0:15

Mochyně kterou jsem označil za plevel jsem původně koupil u Starkla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 5.1.2010 11:28
ja se pripojim ke zkusenostem... jestli vas bavi experimentovat a mate dostatek mista doma..jedna rada nad zlato..to co v jinych zemi jsou trvalky a zde bohuzel jen jednoletky nebo letnicky... zkuste je prezimovat..opravdu, jsou vetsi vynosy.. a treba tim prodlouzite tim treba kveteni letnicek... treba kdyz sadite ven papriku nebo cokoliv, zasadte take nejake rostlinky kazdou zvlast do vetsich kvetinacu... a dejte si to na terasu nebo na balkon a pak si je dejte na zimu domu... ja jsem si je vzdy davala do obyvaku... ale nemila udalost... manzel je nechal na zemi a velky pejsek mi je rozkousal na padrt.tak s novou sezonou na novych rostlinkach.. a letnicky nektere kvetou do zamrazu ale doma kvetou dele, protoze nesekne je mraz... zkuste to... jsem amater a nemam zahradnickou skolu ale asi mam rada experimentovat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 26.1.2010 12:58

Můžete někdo, prosím, připojit fotku vaší vzrostlé mochyně? Dnes na procházce jsem si vzala jeden lampiónek s pár semínky s plánem, že budu mít něco nového do trvalkové zahrádky. Rostlina byla u plotu v naprosto neudržované zahradě a mohla mít jen tak 60 cm, určitě je tam mnoho let, ale to nevím jistě. Mrkla jsem se na net a předpokládala, že je to Physalis franchetii. Teď po přečtení diskuzí si nejsem jistá, co mi vyroste. Zkusím a uvidím. A ještě dotaz - mochyně se sadí k paprikám z jakého důvodu? Má odradit nějaké škůdce? A nekvete náhodou tato mochyně modře??? Něco takového nasadil do skleníku manželův tatínek a vyrostla obrovská Adéla, škůdci řádili klíďo píďo dál. Díky za rady a postřehy.D

mochyně  - Physalis alkekengi
mochyně - Physalis alkekengi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 26.1.2010 16:36

Obávám se, že mochyně peruánská není v našich podmínkách trvalka, kdo ví, co jste na procházce utrhla. Jinač k paprikám se vysazovali pokud vím afrikáni a to jako prevence proti mšicím.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 4.3.2010 20:09
Dostal jsem tyto odrůdy. To se jí?
Koroljok - raná, s vysokým obsahem pektinů
Koroljok - raná, s vysokým obsahem pektinů
Marmeladnyj - poloraná, s chutí švestky
Marmeladnyj - poloraná, s chutí švestky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 5.3.2010 8:57

Mochyně pana Mirka se jí, mochyně na obrázku paní Danny ne. Ty jsou trvalka, zaplevelují docela slušně zahradu (rozrůstají se). Lampionky se používají do suchých vazeb. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 5.3.2010 9:00

A ještě, jestli Adéla ve sklníku měla modré květy, byla to Nikandra, má odpuzovat mšice a molice, já s ní mám zkušenost dobrou, suché "větvišky" s plody se dají také použít do suchých vazeb. Velikost se dá částečně korigovat zastřihnutím, vylamoováním, docela slušně obrůstá. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.149 (?), 2.8.2010 21:05

Zdravím! Kde se dají sehnat semínka té fialové mochyně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 2.8.2010 21:11
To mám dovezené z Ruska, ve zkutečnosti tak fialová není, spíše žíhaná. Nějaká semínka ještě mám. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.149 (?), 4.8.2010 22:31

Je ta fialová mochyně také jedlá? Pokud ano, měl bych o semínka velký zájem.Jde Vám pěstovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika