mochyně peruánská



Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?)
26.1.2010 12:58

Můžete někdo, prosím, připojit fotku vaší vzrostlé mochyně? Dnes na procházce jsem si vzala jeden lampiónek s pár semínky s plánem, že budu mít něco nového do trvalkové zahrádky. Rostlina byla u plotu v naprosto neudržované zahradě a mohla mít jen tak 60 cm, určitě je tam mnoho let, ale to nevím jistě. Mrkla jsem se na net a předpokládala, že je to Physalis franchetii. Teď po přečtení diskuzí si nejsem jistá, co mi vyroste. Zkusím a uvidím. A ještě dotaz - mochyně se sadí k paprikám z jakého důvodu? Má odradit nějaké škůdce? A nekvete náhodou tato mochyně modře??? Něco takového nasadil do skleníku manželův tatínek a vyrostla obrovská Adéla, škůdci řádili klíďo píďo dál. Díky za rady a postřehy.D

mochyně  - Physalis alkekengi
mochyně - Physalis alkekengi
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 181.133 (?), 31.10.2009 0:15

Mochyně kterou jsem označil za plevel jsem původně koupil u Starkla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 5.1.2010 11:28
ja se pripojim ke zkusenostem... jestli vas bavi experimentovat a mate dostatek mista doma..jedna rada nad zlato..to co v jinych zemi jsou trvalky a zde bohuzel jen jednoletky nebo letnicky... zkuste je prezimovat..opravdu, jsou vetsi vynosy.. a treba tim prodlouzite tim treba kveteni letnicek... treba kdyz sadite ven papriku nebo cokoliv, zasadte take nejake rostlinky kazdou zvlast do vetsich kvetinacu... a dejte si to na terasu nebo na balkon a pak si je dejte na zimu domu... ja jsem si je vzdy davala do obyvaku... ale nemila udalost... manzel je nechal na zemi a velky pejsek mi je rozkousal na padrt.tak s novou sezonou na novych rostlinkach.. a letnicky nektere kvetou do zamrazu ale doma kvetou dele, protoze nesekne je mraz... zkuste to... jsem amater a nemam zahradnickou skolu ale asi mam rada experimentovat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 26.1.2010 12:58

Můžete někdo, prosím, připojit fotku vaší vzrostlé mochyně? Dnes na procházce jsem si vzala jeden lampiónek s pár semínky s plánem, že budu mít něco nového do trvalkové zahrádky. Rostlina byla u plotu v naprosto neudržované zahradě a mohla mít jen tak 60 cm, určitě je tam mnoho let, ale to nevím jistě. Mrkla jsem se na net a předpokládala, že je to Physalis franchetii. Teď po přečtení diskuzí si nejsem jistá, co mi vyroste. Zkusím a uvidím. A ještě dotaz - mochyně se sadí k paprikám z jakého důvodu? Má odradit nějaké škůdce? A nekvete náhodou tato mochyně modře??? Něco takového nasadil do skleníku manželův tatínek a vyrostla obrovská Adéla, škůdci řádili klíďo píďo dál. Díky za rady a postřehy.D

mochyně  - Physalis alkekengi
mochyně - Physalis alkekengi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 26.1.2010 16:36

Obávám se, že mochyně peruánská není v našich podmínkách trvalka, kdo ví, co jste na procházce utrhla. Jinač k paprikám se vysazovali pokud vím afrikáni a to jako prevence proti mšicím.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.3.2010 20:09
Dostal jsem tyto odrůdy. To se jí?
Koroljok - raná, s vysokým obsahem pektinů
Koroljok - raná, s vysokým obsahem pektinů
Marmeladnyj - poloraná, s chutí švestky
Marmeladnyj - poloraná, s chutí švestky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 5.3.2010 8:57

Mochyně pana Mirka se jí, mochyně na obrázku paní Danny ne. Ty jsou trvalka, zaplevelují docela slušně zahradu (rozrůstají se). Lampionky se používají do suchých vazeb. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 5.3.2010 9:00

A ještě, jestli Adéla ve sklníku měla modré květy, byla to Nikandra, má odpuzovat mšice a molice, já s ní mám zkušenost dobrou, suché "větvišky" s plody se dají také použít do suchých vazeb. Velikost se dá částečně korigovat zastřihnutím, vylamoováním, docela slušně obrůstá. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.149 (?), 2.8.2010 21:05

Zdravím! Kde se dají sehnat semínka té fialové mochyně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.8.2010 21:11
To mám dovezené z Ruska, ve zkutečnosti tak fialová není, spíše žíhaná. Nějaká semínka ještě mám. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.149 (?), 4.8.2010 22:31

Je ta fialová mochyně také jedlá? Pokud ano, měl bych o semínka velký zájem.Jde Vám pěstovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika