letnicky a dvouletky ktere nezerou slimaci



Stránky: 1,  2   
aknelfialova - (5) - 112.16 (?) 
27.6.2008 22:37, zobrazeno: 17579x

Potrebovala bych poradit jak osadit zahradu, ktera je plna slimaku, samozrejmne vse zlikviduji za dva dny. Modre granule nepripadaji v uvahu, mam je a stejne slimaku je dost a sbirani je taky bezpredmetne. v Irsku je neustale destivo, takze co zlikviduju to do dvou dnu prileze od sousedu... nejlepe je najit rostliny ktere nepoziraji a jeste se jim dari v mistnich podminkach. Taky bych byla rada kdyby delaly paradu. Nechutnaji jim: cinske karafiaty, kopretiny, ostalky, mesicek, mombrecie, fuchsie, hrachor kupodivu taky prezil ale moc se mu nelibi irske pocasi. Hledik taky muze byt. Naopak miuji afrikany, coz me prekvapilo, prestoze smrdi, astry, nestarec, ten byl pryc za den... treba vas nekoho napadne, ktere rostliny by pripadaly v uvahu, rada bych tu mela kvety, protoze keru je tu dost a muze to byt tez uplne obycejne, protoze to neni ani nase zahrada a delame si to tu jen pro radost a aby jsme se meli na co divat. Musim rict, ze uprednostnuju ostipovani vsecho mozneho co vidim na ulici. Mam dva nove ulovky mak a lupinu, tem se dari a nepotrebuji nijakou svlastni peci.

Ocenim jakoukoliv radu.

Dik

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 27.6.2008 22:43

pokud si pamatuji, nyni je k dostani na slimaky bio ochrana..naky hmyz parazituje na nich parazituje a dostane se do nich dych.otvorem... a pry do velmi pomaha..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.188 (?), 28.6.2008 0:49

To je např. Nemaslug - jistě se prodává i pod jinými obchodními názvy.

Nezkoušel jsem jej (komplikované objednávání), místo toho jsem koupil v železářství Mesurol - zabral 100%. Slimáci otráveni, mečíky zachráněny :-)

Do jahod jsem jej ale nesypal, není mi úplně jasné, jak se u tohoto přípravku počítá ochranná lhůta 21 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 4.83 (?), 28.6.2008 22:12

Lenko, slimáci Vám předvedli, co nežerou, je to skutečně tak, ostatní se mohou z Vašeho výčtu toho, co zůstalo, poučit. Já bych Vám ještě doporučila rozhodně zasít a právě teď povíjnici. Tu také nežerou. A když dále sáček semen do jednoho místa cca 50 cm2 a doprostřed tyč, zanedlouho budete mít překrásný hustý kužel celkem velkých listů a hustých listů (porostou jedna přes druhou) vysoký cca 2m. Mají tmavě i světle modré zvonce, ale i růžové a načervenalé. Kvetou jen v první polovině dne, pak květy zavřou. Ale těch květů je záplava každý den znovu a znovu. Pokud si tímto způsobem zapěstujete "kuželku", jak jím já říkám, budete mít do pozdního podzimu moc pěknou soliteru, které slimáci neublíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.130 (?), 3.7.2008 20:48

zdravím vás... mě nesežrali ani čechravu... ta nadělá taky spoustu parády a zatím se nepustili ani do denivky... mám čerstvě vysazené malé sazeničky nocenky a do te se zatím taky nepustili... zkuste to... přeji hodně rozkvetlé nádhery P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
aknelfialova - (5) - 112.16 (?), 14.8.2008 22:58

Moc vam vsem dekuji za radu s pozdravem LENKA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.42 (?), 14.5.2012 21:16

Slimáci také nesežerou pivoňky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 193.5 (?), 14.5.2012 22:05

To je sice pravda, ale pivoňka není ale ani letnička, ani dvouletka, ale trvalka. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.182 (?), 15.5.2012 9:32

Přidávám svoji zkušenost, že jediné co mi vloni zůstalo na záhoně před slimáky byly gazánie a rudbekie nizká, a to je letnička, ty vysoké jsou myslím trvalky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.202 (?), 3.6.2012 9:41

Co já vím, tak nízké rudbekie jsou botanické, trvalky, ty vysoké jsou jednoletky. Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika