Kovová podpěra pro růže - jak ukotvit?



Stránky: 1,  2   
host - 220.34 (?) 
22.1.2014 9:40, zobrazeno: 26345x

Dobrý den, prosím o radu. Chtěla bych si dát na zahradu pnoucí růže. Jako oporu jsem si našla kovový obelisk, přikládám fotografii. Jde mi o to, jak ho upevnit do země?Předpokldám, že zabetonovat konce, máte někdo vlastní zkušenost?Rozměr obelisku je 40x40x240, kolik sazenic růží vysadit, aby byl časem hezky porostlý?Je jeho vnitřní rozměr dostatečný?Máte tip na vhodný druh sazenic?Budou osázeny na jižní straně domu.

Předem děkuji za Vaše odpovědi.Darina


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 22.1.2014 11:22
Jak ukotvit vam neporadim, mozna to bude napsano v navodu. Poradim jen kolik sazenic, pokud tam nasadite pnouci ruzi, bude stacit jedna, pnouci ruze byvaji velke rostliny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 22.1.2014 11:37

Mám stejný problém, hledala jsem jednoduché a účinné řešení. Myslím, že k tomu i tady byla už nějaká diskuse.
Jako nejjednodušší řešení mi přišly petlahve naplněné betonem, do kterých se ještě za mokra zastrčí spodní část drátů tvořících konstrukci opěry.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 199.227 (?), 22.1.2014 12:46

Pet lahve je dobrý nápad. Vršek bych pro lepší plnění odříznul, a zahrábnutou láhev bych přeplnil betonem tak aby zúžený vytvarovaný beton přečníval úroveň země. Zabrání se tím korozi materiálu konstrukce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 22.2.2014 15:49

Ret láhev je dobrý nápad - ale pouze u nijak mohutných rostlin. Opravdu u pravých pnoucích růží, u nichž je předpokládaný mohutný růst habitusu větví by se muselo jednat o minimálně desetilitrové barely od dobré vody. U těchto rostlin je rozhodně jistější zakopaná metrová trubka ve štěrkovém obsypu v celé její délce(hloubce).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 22.1.2014 13:44
Vemte nějaké nerezavějící trubky vhodného průměru (např. hliník, plast PP na vodovodní rozvody), zapíchněte je do země, nechte kousek trčet a "nohy" obelisku do nich jen zasuňte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 71.148 (?), 22.1.2014 14:40

Tady je můj podrobný návod na kotvení do PET lahví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.34 (?), 26.1.2014 14:00

Dobrý den, všem velice děkuji za nápady, už se těším až na tom začneme na jaře pracovat...

Hezký den Darina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 14.2.2014 18:57

Pokud se jedná o skutečně kovanou podpěru, a nikoli podpěry nabízene hobby markety z Itálie, kdy se nejedná o ocel ale plechové trubičky jež nic nevydrží, tak si kupte v železářství pvc trubku tu rozřezejte na díly dle dle počtu konců v půdě ale minimální délky padesát cm. Tyto trubky zakopejte na místo budoucí výsadby pro lepší kotvení je dobré trubky křížem provrtat a dát tam ještě držáky proti vyvrácení. Opravdu na tuo konstrukci stačí jedna růžička a nemusí se ani jednat jen o pnoucí ale může být i parková.Co se týká odrůdy, existují jednak české odrůdy českých šlechtitelů ale není problém si vybírat v českých zastoupeních německé firmy Kordes, těch zahradnictví je dost. - Při této stavbě není třeba betonovat a pokud sazenici umístíte dobnitř tak růžička konstrukci spolehlivě zakryje a schová.pk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 14.2.2014 19:59

Pokud se Vám nejedná o speciálně pnoucí růžičku, je opravdu výhodnější použít parkovou nebo sadovou růžičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika