Jak pěstovat krásnoočko



host - 63.99 (?) 
29.1.2013 12:13, zobrazeno: 17207x

Dobrý den, prosila bych o radu, jak pěstovat krásnoočko.Moc se mi líbí.Na interneru se prodává jako trvalka a jinde semínka, s uvedením, že jde o letničku.Mám si koupit semínka a na jaře vysét?A dají se pak po odkvětu z uschlých rostlin odebrat semínka na další rok?Mod díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.163 (?), 29.1.2013 19:54

mě se přesévá na zahradě sama. Její pěstování je nenáročné na podzim vydrolím pár semeníků na jaře samy vyklíčí a já pouze vyjednotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.99 (?), 31.1.2013 13:42

a když je vyseju až na jaře, tak mi taky do léta vykvetou?Aby mi semínka přes zimu nezmrzla a já čekala a čekala a ve finále měla prd.Nejvích se mi líbí odrůda american dream, tak to je asi letnička.Doufám, že mi vzejdou, jsou moc krásné.Díky za rady!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 220.186 (?), 29.1.2013 20:25

Ono krásnooček je víc druhů, některá jsou krátkověké trvalky a některá vysloveně letničky, které se většinou samy přesévají.     Lída

trvalka
trvalka
letnička
letnička
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 20.6.2014 19:25

Vloni jsem si naplánovala výsadbu trvalkového záhonu a na konci léta jsem si nakoupila plno trvalek, snažila jsem se vybrat určité druhy, aby nám ladily barvou, výškou apod. Mezi nimi jsem si objednala i 3 rostliny - krásnoočka, u nichž se uvádí výška cca do 30 cm - konkrétně Coreopsis grandiflora 'Corey yellow' (byly již po odkvětu). K mému údivu nám ale letos vykvetla zcela jiná kytička (květ celý žlutý), že se jedná o jinou odrůdu by mi ani tak nevadilo, ale je bohužel asi 3x vyšší, než jsem očekávala - tedy 80-90 cm. Nevíte prosím, co je to za druh? Vypadá jako 'Illico', ale ta by měla být také tak do 30 cm frown. Budu ji muset přesadit, protože bych na dané místo potřebovala nižší, kdy je nejvhodnější čas? Asi až  začátkem jara, že?

vlevo - vysoké krásnoočko
vlevo - vysoké krásnoočko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 20.6.2014 19:47

Dobrý večer, je to také krásnoočko těch je hodně druhů zkuste se podívat zda to není Coreopsis auriculata nana.Já bych to nechala tak jak to máte vypadá to hezky, pokud budete přesazovat tak nejlépe na podzim září-říjen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 20.6.2014 20:05

Děkuji paní Marie, přesazovat je raději budu, protože mi utlačují sousední kytičky. Zkusím to tedy na podzim, trochu jsem se bála, aby stihly dobře zakořenit. 'Nanu' mi to také trochu připomíná, ale ty by též neměly být tak vzrůstné. Ta naše je nějaký obřík. Hledám, hledám..a z těch vyšších jsou uváděny 'Baden Gold', 'Christchurch' a 'Mayfield Giant', 'Eldorado', 'Etoile d'Or' tak snad nějaká z nich. Ta záměna prodejce mě docela mrzí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika