Smil písečný



host - 180.10 (?) 
4.10.2011 21:34, zobrazeno: 6083x

Prosím o sdělení jak se dá úspěšně pěstovat smil písečný a kde se dá na Moravě sehnat. Kdysi jsem ho měla z Markvartic, ale po 3 letech mi uhynul nevím proč a do Markvartic 270 km se již bez auta nedostanu. Je na Moravě nějaký úspěšný pěstitel, který by mi poradil s pěstováním a případně se podělil o případné přebytky? Děkuji Kateřina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.10 (?), 26.6.2012 21:29

Smil potřebuje propustnou, suchou, kyselou a písčitou půdu. Zda ho někdo úspěšně pěstuje na zahrádce nebo v botanických zahradách nevím? Bude to Kateřino asi velmi těžko pěstovatelná léčivka   Cyril Janda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.9 (?), 14.11.2012 18:50

Ano pěstuje se obtížně, potřebuje slunečnou polohu s písčitější nebo štěrkovitou půdu. Víc vlhké stanoviště a dlouhodobé deště mu nesvědčí. 

Ani mi se jej nepodařilo trvale udržet. Je nutné mít v záloze zásobu osiva,  pokud máme štěstí, že kytky vykvetou a urodí se semena. Nutno je v suchém stavu skladovat v nepropustném obalu v mrazáku, ať nestratí klíčivost. Vyséval jsem již na podzim a vzešlé sazeničky v kontejnérkách předpěstoval. Ty pak opatrně bez poškození kořenového systému - balu vysadil v létě na trvalé stanoviště.

Doporučuji si jej opět v Markvarticích objednat,  budou-li ho zrovna k dispozici mít.  Semena posílají poštou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika