Rakytník - keř, nebo strom?



host - 118.48 (?) 
27.4.2014 19:47, zobrazeno: 11349x

Jak poznám, jestli mám rakytník keř, nebo rakytník strom? Objednal jsem si ze zahradnictví dva keře rakytníku. Přišly dva údajne dvouleté pruty  (samec a samice). Oba jsou cca 0,75 m vysoké. POslal jsem dotaz do toho zahradnictví a odpověď jsem nedostal. Nevím si rady. Děkuji za pomoc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 27.4.2014 19:57

Co to je za otázku?pokud vidím keř, věřím svému zraku... tedy to bude keř.Pokud vidím stromek, tak je to stromek.Pokud jsem obdržel ze zahradnictví nějaký patvar, zapěstuju si z toho stromek, nebo keř.Obojí je možné, a i po třech létech je možnost změnit tvar na takový jaký požaduju.

Chtěl jsem stromek, proto jsem vysadil rostlinu, a zapěstoval tvar s terminálním výhonem na stromku.Není to složité, ale velmi jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 230.253 (?), 27.4.2014 21:14

Určitě je můžete nechat tak, jak jsou; porostou a obrazí.

Pro lepší rozvětvení níže u země (pokud o to stojíte) je můžete zakrátit třeba o 1/3 (tedy třeba na půl metru). Snadněji vytvoří několik silnějších postranních výhonů a budete mít keř.

Pokud byste z nich chtěl mít stromky, pak je nechte volně růst; hlavní výhon vyvazujte k nějaké tyčce a spodní postranní výhonky ostříhejte do Vámi chtěné výšky kmínku.

Počítejte však s tím, že rakytník ochotně odnožuje z kořenů a tím pádem se snaží vytvářet větší souvislý porost, tedy v podstatě keř.

Josef,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.48 (?), 29.4.2014 6:21

Moc děkuji za Vaše odpovědi, přestože má otázka byla možná naivní. POmohli jste mi. Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.135 (?), 5.10.2014 9:29

Mám několik keříků a všechny plodí. Jen by mne zajímalo, čím se rakytník hnojí, jestli hnojivem na plod nebo okrasné rostliny.  Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.95 (?), 8.1.2015 0:07

Paní Hano, jakou máte půdu? V přírodě roste rakytník bez hnojení, ale musí mít dostatečně propustnou a vlhkou půdu. Nejlépe písčitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JendaV - (20) - 201.22 (?), 8.1.2015 8:27

Rakytník roste na chudých půdách, na jeho kořenech žijí bakterie (většinou se tam nějak dostanou), které vážou vzdušný dusík a dodávají ho rostlině. Takže hnojit není třeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.1.2015 9:01

Podle mne celkem hloupá úvaha.  Ono není třeba hnojit žádný strom, že? A poroste! A když cokoliv pohnojíte, tak to může rúst líp. A po pohnojení to může mít i více a lepších plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
JendaV - (20) - 201.22 (?), 8.1.2015 9:40

Nebo ho můžete přehnojit a bude pak náchylnější k nemocem nebo mrazu. Navíc pokud do půdy dodáte najednou větší množství živin, tak vytvoříte prostředí, které mnohem víc vyhovuje ruderálním rostlinám (např. jednoletým bylinám) než dřevině, jejíž hlavní strategií je spolupráce. Osobně bych volil nějaké pomalu působící organické hnojivo, např. slabou vrstvu kompostu a na to nějaký mulč, zvlášť v případě, kdy plodí dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.1.2015 9:04

Jen by mne zajímalo, čím se rakytník hnojí, jestli hnojivem na plod nebo okrasné rostliny...ono taky záleží na tom, co chcete tím hnojením podpořit, jestli plody nebo růst rostliny.  Asi nic nepokazíte, když to přihnojíte třeba nějakým NPK nebo cereritem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika