Jak zachránit vavřín?



host - 63.2 (?) 
30.10.2016 8:46, zobrazeno: 5647x

Dobrý den.

Od tchyně jsem dostala vavřín, na kterým je na první pohled vidět, že se mu nedaří.

1. je nakažený nějakým "neřádem" tam je mi jasné, že ho budu muset postříkat.

2. Je to takov koště. Má 4 větvičky ta nejdelší cca 60cm jsou opadané a listy jsou na vrchních cca 10cm. Teď přemýšlím, jestli mohu větvičky zkrátit na cca 10cm. jestli znovu obrazí a třeba se začne i rozvětvovat.

Pokud tento radikální řez udělám-mám ho i rovnou přesadit? Mohu ho pak umístit do zimní zahrady kde je cca 8 stupňů, nebo ho mám nechat vzpamatovat raději někde doma v teple???

Pro představu přikládám foto.

Moc děkuji za radu


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 30.10.2016 9:10

Jak můžete fotit takovej svinčík. Proč jste to hned nepřesadila? To čekáte nějakou pomoc z monitoru? Proti škůdcům dejte jedovatou hnojivou tyčinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.2 (?), 30.10.2016 9:47

Dostala jsem ho včera ve 21 hod večer. Se škůdcema problém nemám jen nevm, jestli ho mohu sestřihnout a kam po tak radikálním řezu umístit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.2 (?), 30.10.2016 9:49

A fotím skutečný stav-který je jak jsem psala žalostvný, nebudu popisovat žalostný stav a dávat foto krásné zdravé rostlinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.233 (?), 30.10.2016 10:28

Žádný svinčík nevidím, dotyčný či dotyčná ho má asi v hlavě... vidím taky vavřín, kterému se nedaří.Upřímně-vyhodila bych ho, nový stojí do stovky a nezamoříte si zimní zahradu škůdci.Pokud ho chcete zachraňovat, ořezaný nechte na světlém chladnějším místě a moc nezalévejte.V tomto případě bych asi udělala obojí najednou-ořezat i přesadit, také preventivní postřik.Ať se daří...

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 63.2 (?), 30.10.2016 10:40

Moc děkuji za normální reakci. Zkusím co jste poradila a umístím ho zatím zvlášť. Uvidíme jestli se chytne. Kdyztak ho vyhodím. Jsem si říkala, že ho zkusím zachránit.

Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika