Pěstování rozmarýnu



host - 116.11 (?)
14.11.2010 8:52

mám s rozmarýnem stejný problém tak jsem zvědav zda mi rady ostatních pomohou, ale jedno zůstává nezodpovězeno a to jak stříhat na zimu nebo na jaro. dík za rady Luděk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 158.75 (?), 5.3.2017 16:04
Nejsem žádný zkušený zahradník, nicméně rozmarýn bývá v literatuře uváděn jako stálezelená rostlina. Přikládám fotografii svého rozmarýnu z letošního 3. března. Vše, co bylo před zakrytím v listopadu zelené, zůstalo zelené. Ostatní bylo naschlé či nažloutlé už na podzim - pozůstatek letních pobytů na horké jižní lodžii. Bělavý povrch kůry keře po odkrytí do druhého dne zmizel - zhnědnul. Rozmarýn určitě nesnáší přemokření kořenů - není to vrba. Není to ale také žádný "kaktus", jak je nezřídka prezentováno. Jak jsem viděl v jižní Francii, daří se mu nejlépe ve vlhčí provzdušněné půdě, kam celý den jen nepraží slunce, ale kde je část dne i (polo)stín. Ve vyprahlé půdě na slunci bývá částečně zaschlý. Přes léto se mi osvědčila pravidelná, dostatečná zalivka s dobrou drenážní - vždy až po oschnutí povrchu zeminy. V zimě jsem vše nechal na přirodě (venku). 3.3. jsem zahrádku pořádně prolil vodou z hadice a to včetně rozmarýnu - u něj však bývám vždy o něco opatrnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 172.6 (?), 16.4.2017 10:51

Dobrý den, Poprosím Vás o radu, má Rozmarýn asi 7 let v zahrádce na jižní straně. Už je veliký matr na metr, úžasný!!! Každou zimu přečkal, ale tuhle seschnul, podobně, jako psal někdo výše.. Je velice rozrostlý a mám dilema, zda jej zakrátit úplně dole, nebo nechat větve a zkrátit jej jen na koncích... asi tak v polovině... a doufat, že se zazelená. Děkuji předem za reakce. Lucie K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.5 (?), 16.4.2017 11:31

Každý rok mi zahynul, tak jsem koupila údajně mrazuvzdorný. Jeden byl venku zazimovaný v listí a druhý ve skleníku-oba jsou K.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.2 (?), 7.10.2010 16:10

Vřelé díky za váš příspěvek, již několik let se s tímto problémem zlobím.Podotýkám že prosklené lodžie apod.boužel nemohu poskytnout, tak snad budu mít šanci s ním přezimovat v bytě nebo průchozí verandě mezi bydlením a venkovními teplotami.S pozdravem Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 8.10.2010 11:01

Chlad ani slabší mrazík by mu rozhodně ublížit neměl. Ta průchozí veranda bude určitě ideální, prosklená lodžie není třeba. Držím palce. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.105 (?), 8.10.2010 22:19

Před rokem mě jeden známý poprosil, abych mu zazimoval rozmarýn v zimní zahradě (mám tam 2-10 st.). Že chce nechat druhou rostlinu ve skleníku zasypanou kompostem a nechce přijít o obě dvě. Rostliny přežily bez problémů. Horní část nezasypaných výhonků ve skleníku omrzla, ale po zakrácení bylo vše v pořádku. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 11.10.2010 21:39

Dobrý večer, tak vypadá můj rozmarýn dnes, zasazený vloni přezimovaný v prádelně na okně kde je v zimě asi 3-5°C.Od jara na okně, kde svítí sluníčko dopoledne, zálivka mírná, hnojení 1xtýdně.Dnes jsem ho uklidila zase do prádelny, ale přes den ho dám ještě ven.Ještě jej musím seříznout, ale je tak hezký až je mě to líto.Chtěla bych se zeptat zda seříznutí mohu nechat na jaro nebo ho musím seříznout teď.M.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.11 (?), 14.11.2010 8:52

mám s rozmarýnem stejný problém tak jsem zvědav zda mi rady ostatních pomohou, ale jedno zůstává nezodpovězeno a to jak stříhat na zimu nebo na jaro. dík za rady Luděk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 14.11.2010 10:31

Já rozmarýn sestříhávám na jaře, přes zimu i v nevytápěné verandě většinou narostou nějaké vytáhlé, slabé větvičky, občas něco proschne. Máte-li dost místa, teď to neřešte a neřežte. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 14.11.2010 22:27

P.Eleno, děkuji Vám za radu květy už opadaly ale je pořád pěkný sestříhám až na jaře.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika