Ne-bylinková spirála



host - 213.170 (?) 
29.6.2012 16:19, zobrazeno: 7935x

Dobrý den, nevíte, zda se v "bylinkové spirále" dá pěstovat i něco jiného než jen bylinky? bude se tam dařit i cibulovinám nebo letničkám? Líbí se mi tvar a nápad spirály ale bylinky v ní nechci. Má někdo zkušenost i s osázením jinými druhy květin?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 160.145 (?), 29.6.2012 22:51

Já s tím tedy žádné zkušenosti nemám, ale nevím, proč by v něm měly růst jen bylinky... Můžete si do ní klidně nasadit jak trvalky, tak letničky, nebo i jehličnany či skalničky... Záleží jen na stanovišti, které zvolíte (slunce, polostín, stín) a pak jen zvolit vhodné kytky a nezapomenout na drenáž... ve spirále bude všechno vypadat krásně, směle do toho... kdybych to měla kde udělat, tak si to taky pořídím, i když už jeden nápad mám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.2 (?), 3.4.2013 8:21

V bylinkové spirále se nemusejí pěstovat jen bylinky. Celý princip spirály je jen v tom že na vrch spirály se osazují teplomilné rostliny které nepotřebují tolik vody a dole se pak umistují vlhkomilné rostliny.Spodek spirály by se měl osadit na sever, vrch na jih

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajeza - (8) - 217.192 (?), 18.9.2014 18:12

Dobrý den,

Spirála je primárně postavena pro potřeby bylinek, protože ty jsou převážně teplomilné, bez větších nároků na vláhu, mající rády lehkou dobře propustnou půdu.
Na druhou stranu se dá na spirálách pěstovat prakticky cokoli. Trvalky, letničky nebo zelenina. Jde o to vybrat správné druhy, které mají rády velmi podobné podmínky zmíněné výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika