Mám aloe, jen nevím jaký druh



host - 250.244 (?) 
6.2.2010 21:09, zobrazeno: 17629x

Hezký den. Pořídila jsem si dvě hezké petileté Aloepro léčebné účely. Po krátké době jsem však zjistila, že ALOE PRAVÁ má mít trny pouze po okrajích listu. Avšak Aloe které mám vpadají sice na oko stejně jak sklopením listů tak designem avšak hlavně vespod listů má drobné výběžky podobné trnům a ostřejší na dotek. Může mi prosím někdo poradit o jaký druh tedy jde a zda má také nějaké léčivé účinky? Děkuji

Zora

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Zora - (3) - 250.244 (?), 6.2.2010 21:20

Foto

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.225 (?), 6.2.2010 21:28

Zdraví.Chtělo by to obrázek, protože aloí je několik set druhů a takhle se to nedá určit.Léčivé účinky má několik druhů a kříženců.Při použití je nutno rozlišivat zásadně 2 způsoby - zevně a vnitřně.Dále je důležité rozlišovat v listech vnitřní sklovitý gel a vnější zelená pletiva, která jsou mírně jedovatá a mohou dráždit a způsobit slušný průjem.Pokud to tedy rozmixujete dohromady a pozřete, nechte si otevřené dveře.Ale opakuji, zkuste obrázek.         pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.225 (?), 6.2.2010 21:32

Tak to je rychlost! Ale stejně přesně nevím, o který druh se jedná.Léčivé to ale je.Snad se někdo ozve. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zora - (3) - 250.244 (?), 7.2.2010 7:53

Děkuji. No snad někdo upřesní o jaký druh se jedná. Také by mne zajímalo, jak se pozná, který druh či rostlina aloe je léčivá, když píšete, že léčivá je i když přesně nevíte druh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 48.243 (?), 7.2.2010 8:51

Aloí je asi 400 druhů a taky hodně kříženců. Určovat je jen podle vzhledu nedospělé rostliny, bez znalosti květů, a navíc narostlé u nás a ne v Africe - tam vypadají dost jinak-  je spíše hádání.  Pokud se Vám chce, je na internetu dost stránek s fotkami aloií, můžete prohledávat. Začněte třeba tady.

A rozhodně ji nejezte, většinou jsou jedovaté, tak jako téměř všechny sukuletní rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zora - (3) - 250.244 (?), 7.2.2010 9:07

Na internetu jsem toho prohledala spoustu, ale ne a ne tento druh najít. Jíst ji nebudu určitě, jde mi spíše o účinky při mazání poranění a jiných kožních nemocí.Přikládám ještě původní foto z prodeje.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.225 (?), 7.2.2010 16:05

Pan Janča má pravdu, ale zevně nic nezkazíte, pokud budete používat jen ten vnitřní gel z listů.Mohlo by se jednat o A.ferox, nebo nějakou příbuznou.Ona ani slavná A. vera nejspíš není čistý druh, ale různí kříženci a je to spíš obchodní název, aby mohli různí podvodníci brát neznalé lidi na hůl. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.5 (?), 11.2.2013 14:22

Prosím, nemá někdo zkušenosti s přípravky z Aloe vera, které nabízejí různí prodejci a jsou strašně drahé ale vyléčí prý skoro vše? Díky Yvet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika