kustovnice čínská



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?)
2.6.2008 16:15

Lycium barbarum volně rostoucí a Lycium chinense není jedno a totéž. Divokou kustovnici asi není dobré požívat, ale ta čínská se používá dlouho jako doplněk stravy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mandelik - (7) - 173.103 (?), 12.8.2019 8:49

Spolehlivě plodí snad jen Německé odrůdy kustovnice cizí Lycium barbatum. Chutnají stejně jako kustovnice čínská a proto se v číně taky pěstují a plody vyvážejí na prodej. Ve skutečnosti plody koupené v obchodě pochází většinou právě z kustovnice cizí nebo z kříženců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mandelik - (7) - 161.40 (?), 13.8.2019 11:47

Pro zajímavost, kustovnice ruténská. Prý se jí u nás daří, ale těžko ji seženete...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.185 (?), 30.9.2008 21:00

Nebojte se nic. Pokud se ujme, vyžene kořínek a to tedy pořádný. Jeden ze způsobů množení je z řízků. Vlastním několik sazenic semenáčků i následně nařízkovaných kytek. Jednu jsem vyrýpl, neb se mi u dveří nějak moc roztahovala. Přeryl jsem při tom kůlový kořen a následující (letošní) jaro znovu z tohoto kořene vyrazila. Teď má metr. Pokud je jen trošku vláhy, chytne se. Pokud po přesazení opadá, není to konec světa. Rostlina si tím vyrovná poměr odpařovací plochy listů a "savé síly" kořenů. pak zakoření (pokud ji nenecháte uschnout, nebo ji neulijete) a znovu obrazí.

(bydlím v 550mnm)

Ohledně jedovatosti jiných druhů kustovnic bych doporučil www.pfaf.org. Po zadání -lycium- si vyberte. Právě barbatum je tu hodnoceno docela dost pozitivně. Na stejné úrovni, jako chinense. mrkněte tam a zjistíte, co všechno ve skutečnosti vůbec jedovaté není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 38.198 (?), 2.6.2008 15:18

Pane, prosím kde jste vyčetl, že prodávaná barbatum je jedovatá, jestli tomu tak je chtělo by to poslat na Starkla obchodní inspekci, protože inzeruje, že se plody mohou pozřít. Pokud budete mít chuť dejte mi zprávu na kratkyzd@seznam.cz - děkuji předem. Krátký

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 2.6.2008 15:31

Dobrý den. Lycium barbarum je skutečně označováno za velmi jedovaté a navíc s plody lákající k požití.  Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 2.6.2008 16:15

Lycium barbarum volně rostoucí a Lycium chinense není jedno a totéž. Divokou kustovnici asi není dobré požívat, ale ta čínská se používá dlouho jako doplněk stravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.194 (?), 23.9.2008 22:54

Všechny kustovnice jsou jedovaté-tedy rostliny (obsahují solanin) a všechny červené plody jsou jedlé V.Ť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.195 (?), 12.8.2019 13:21

Plody kustovnice cizí jsou jedlé, běžně se prodávají. Také se dají koupit velkoplodé kultivary s kříženci kustovnice cizí. Dozrávají líp než ta čínská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.81 (?), 30.8.2008 19:41

ahoj všem manžel koupil kustovnici letos na jaře od Starkla je vysoká asi 2 metry a protože roste strašně rychle hledám zde návod jak ji skracovat.Uplně ale strácím chut´po přečtení všech informací.hned zítra se dojdu podívat na zahradu jaké má listy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 99.194 (?), 23.9.2008 22:49

Mám též problém s určením druhu u kustovnice. Od p. Rezla mám rostliny ze semen prý k. čínskou, ale nenašel jsem sebemenší rozdíl od všude rostoucí invazivní kustovnice obecné (lycium barbarum nebo také halimifolium a flacidum). Kustovnice čínská má kromě úzkolisté i formu s oválnými listy, to je zřejmě ta od starkla. Navíc jsem se dočetl že plody, které se prodávají jsou většinou L. barbarum (což nevadí jsou taky jedlé). Takže myslím, že je v tom pořádný guláš a uvítal bych kdyby se k tomu nějaký odborník vyjádřil. V.Ť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení10.3.2024
Propojení dvou topení9.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika