kustovnice čínská



host - 217.90 (?)
19.5.2008 18:52

Tak já jsem tu ubohou rostlinku od Starkla dostala a zasadila dnes na balkon do květináče - zahrádku bohužel nemám, leč nadšení ano. Hádám, že nevydrží ani měsíc, ráda se budu mýlit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 105.247 (?), 3.4.2010 15:36

Dobrý den,

koupila jsem si balíček plodů, vydlabala z nich semínka a ta zasela do květináče. Problém je, že narostou vždy tak 4cm, pak se položí a uhynou. Nevíte, v čem je problém? Světla mají dost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.173 (?), 3.9.2010 7:29

Padání rostlin způsobuje plíseň,je třeba rostlinky ošetřit přípravkem proti padání rostlin Previcur. 6907 SL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.220 (?), 1.5.2009 8:03

Zdravím.

Taky já mám kustovnici od štárkla,... A byl to taky mrňavej chcípáček. Ale měl se, a má čile k světu. Dokonce jsem jej asi po půl roce od výsadby znovu přesadil... A za vegetace... A jel dál.letos ho mám druhý rok a je asi 80 cm vysoký, krásný keřík. Jenom mě mrzí, že jsem k němu neměl dostatek informací co do prostoru který zabere. Dal bych mu víc místa.dokonce měl vloni již několik květů, ale žádný plod... Taky jsem zjistil, že ohnuté větvičky které ležely na zemi, zakořeňují... Takže snad letos bude nějaký ten plod mít.

Zdravím... Fr.kunc@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.187 (?), 22.7.2009 20:53

Námtaké přišla v takto zuboženém stavu a po půl roce tato rostlina měla průměr 3 metry a výšku 1 metr.

F.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.14 (?), 9.4.2012 18:45

Ahoj, já jsem koupila goji sazenici v Krulichově zahradnictví v Praze Na Petynce a musím říci, že je pěkná cca 40 centimetrů a pěkně rozvětvená.Posílají i poštou a věřím, že jen slušné kousky. tak ať se kustovnici daří. Eli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.90 (?), 19.5.2008 18:52

Tak já jsem tu ubohou rostlinku od Starkla dostala a zasadila dnes na balkon do květináče - zahrádku bohužel nemám, leč nadšení ano. Hádám, že nevydrží ani měsíc, ráda se budu mýlit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.142 (?), 20.5.2008 9:44

Take jsem si u starkla koupil dve goji. Byla to bida ale vzpamatovali se tak jsem zvedavy jak to dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.23 (?), 20.5.2008 17:35

Koupili jsme kustovnici čínskou z Krakonošova vloni na podzim - 4 cca dvaceticentimetrové rostlinky.  Byly celkem pěkné s malými lístečky. Zasadili jsme je na zahradu na slunné místo. Zimu přežily bez jakéhokoliv zakrytí. Letos na jaře hezky vyrašily a jsou již jednou tak velké.  Zaléváme radši víc než míň. Zda budou rodit, bude i pro nás příjemné překvapení. Doufáme, že ano. Bydlíme na Olomoucku, kde je úrodná půda, takže uvidíme.  Mladé rostlinky jsme na jaře přihnojili tekutým hnojivem.

Vlastík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.252 (?), 22.5.2008 22:53

Ahoj pěstitelé kustovnice, tak já na to šla od lesa. Koupila jsem si přírodně na slunci sušené plody kustovnice v jedné prodejně zdravé výživy v Praze na Vinohradech, Jsou to takové tmavě oranžové rozinky. Pak mne napadlo, že ty plody obsahují malilinkatá semínka a jestli popis nelže, měla by vyklíčit. Inu, od 24.4. se ujmulo asi 11 rostlinek Země původu plodů je dle popisu Čína. Nemám tušení jak bude rostlina veliká, je-li to keř nebo strom a zda by přežila zimu. Během růstu vám dám vědět, jak vyroste a tak. Jestli mi nezahyne, dám nějaké rostlinky ven a něco si pro jistotu nechám přes zimu doma. Zatím jsou 1 cm velké, ale vypadají celkem otužile. Zkuste to taky. Název má: lycium chinensis - goji

Zdravím všechny zahradníčky amatéry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kvetinka272 - (3) - 149.26 (?), 24.5.2008 22:59

Hurá! Tak to vypadá, že rostlinka se ujala a už má i nové lístečky. Teď se bojím slimáků. Obsypala jsem ji modrými granulemi a když jsme po týdnu přijeli na chalupu - žila a kolem bylo plno slizu. Takže prozatím vše v pohodě. Časem se zase ozvu a dám vědět jak se má. KUSTOVNICI ZDAR!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika