kustovnice čínská



host - 59.81 (?)
12.8.2013 11:24

Já jsem kustovnici vypěstovala ze semen. Prostě jsem jich pár zapíchla do kýble s hlínou, asi 10 cm pod zem a cca za 3 týdny jsem měla malé trsy kustovniček. Teď mají cca 30 cm, ale jsou stále povadlé, jakoby osychají, přestože pravidelně zalévám. Přišlo mi, že se jí daří více ve stínu než na slunci, ale všude se píše opak, tak nevím. Mohl byste mi někdo poradit, kdy a jak ji přesadit ven? Nebo ji mohu nechat v kýbli na balkoně? Děkuji za odpověď

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 6.158 (?), 10.8.2008 10:31

Mám kustovnici od Starkla a jako všechno ostatní mi přišlo zbědované.Dala jsem všechy rostliny do květináče i Goju a musela jsem ji přesadit. Roste jak blázen.Netušila jsem, že bude tak velká. Mám 3.Roste buď do výšky a i se plazí. JAK z ní udělám strom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.251 (?), 31.8.2008 14:00

Ahojky!

Tedy já úplně žasnu, jak mohou odeslat jakoukoliv rostlinku ze zahradnictví v pátek!!! Objednávám ze subtropického zahradnictví Kruh už leta a nikdy se mi nestalo, co tu popisujete. Rostliny byly vždy odeslány v pondělí nebo úterý, aby stihly dojít a domů mi je pošta přivezla vždy hned druhý den. Balík byl označen jako "živé rostliny" a také bylo na lístku napsáno, že pokud jsou doručeny déle než do 2 dnů od data odeslání, mám je ihned poslat zpět. Nikdy se nestalo, že by byly zvadlé, spíš naopak byly bohatě zalité, že jsem je začala zalévat až za několik dnů. Pravda je, že se musí po cestě několik dnů chránit před slunečním svitem, ale to přeci není takový problém. Také jsem si chtěla kustovnici objednat, ale bohužel, v Kruhu ji nemají a ta zmínka o neplodnosti kustovnice v našich podmínkách mě taky dost odradila. Tak prosím, pokud se někomu daří sklízet plody, pište, foťte!!! Papa a hodně úspěchů! Diana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.15 (?), 23.5.2009 16:35

My sme kúpili kustovnicu už minulý rok, pekne sa ujala, stihla mať kvietky v októbri, ale potom opadali, keďže prišli chladné dni. Tento rok sme objednali ešte 2 ks, neujali sa až tak dobre, ale žijú, tak snáď aj prežijú  . Rastlinka z minulého roku je už veľmi veľká, má 1,5 m dlhé poplazy, tak sa ju práve dnes snažím vyviazať, keďže tvarovanie na stromček som už nestihla. To skúsim na tie nové rastlinky, tak dám potom vedieť. Táňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.81 (?), 12.8.2013 11:24

Já jsem kustovnici vypěstovala ze semen. Prostě jsem jich pár zapíchla do kýble s hlínou, asi 10 cm pod zem a cca za 3 týdny jsem měla malé trsy kustovniček. Teď mají cca 30 cm, ale jsou stále povadlé, jakoby osychají, přestože pravidelně zalévám. Přišlo mi, že se jí daří více ve stínu než na slunci, ale všude se píše opak, tak nevím. Mohl byste mi někdo poradit, kdy a jak ji přesadit ven? Nebo ji mohu nechat v kýbli na balkoně? Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 12.8.2013 12:19

Jestli je třeba zase nezaléváte moc?

A druhá poznámka: výsev do 10 cm hloubky je sice hrozně moc, ale když už z té hloubky vyklíčily, tak by jim to nejspíš nemělo nadměrně vadit.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.102 (?), 19.8.2012 8:42

Doma ji mám. Sice kvete, to jo a dokonce několikátým rokem.  Ale plod jsem na ní ještě neviděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.221 (?), 20.8.2016 10:49

Zdravím všechny... čtu všude možně, ale zatím odpověď neznám :-(Mám kustovnici čínskou druhým rokem, roste velmi rychle, ale za celou dobu žádný květ. Je na slunném místě. Poradil by mi někdo čím to může být? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.90 (?), 21.8.2016 12:39
Já mám s kustovnicí zase jiný problém. Hezky kvete a objevují se plody, ale ty jsou nějak nezdravé. Ještě dokud jsou zelené tak místy zčernají a jakoby zatuhnout nebo se scvrknout. Nevíte, co to může být. Díky moc za radu. Nevím si rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.108 (?), 31.5.2011 15:48

Zdarec všem, tak já si většinou vypěstuji sazeničku sám ze semen, doporučuji všem, například z kustovnice doporučuji vybrat dva či tři plody namočit je do vody a nechat na teplém místě plod se časem rozmočí a jde lehce rozemnout a uvolnit semínka tyto nechám ještě pár dnů ve vodě nastane kvašení a protřepáním ve skleničce se semena dokonale oddělí a vyčistí, takto je zasadím do substrátu a nechám v klidu než vzejdou u různých rostlin různá doba klíčení avšak ještě se mi nestalo, že bych čekal marně. Například ze zmíněných třech kusů plodu kustovnice mám až 50 sazenic a zadarmo v luxusní kvalitě.Postup lze použít u většiny plodů, například rajčata, fíky, kiwi a pod. Přeji mnoho úspěchů a hlavně radosti.Drak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.50 (?), 4.7.2008 14:05

Dobrý den.

Já si kustovnici koupila jako semínka, z pěti semen se ujala jediná, ale ted nevým co s ní. Je třicet centimetrů vysoká a nevím jestli ji mám zakrátit nebo nechat tak jak je.

Předem děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika