kustovnice čínská



host - 210.130 (?)
24.8.2012 8:42

Mám šestý rok kustovnici od Starkla. Zapěstoval jsem ji jako stromek. Již třetí rok bohatě kvete, ale plod jsem ještě neviděl. Máte někdo úrodu na kustovnici zakoupené od Starkla? Letos ji opět nabízí v katalogu jako vylepšený model. Ale jak čtu diskusi, tak nejspíš vyrvu svou kustovnici a začnu shánět semínka(plody). Jinak mám s bylinkami od Starkla dobré zkušenosti(Schizandra, jiaogulan).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 41.2 (?), 4.3.2008 15:21, zobrazeno: 305733x

Já pěstuji různé byliny i koření, snažím se předcházet chorobám a tak bych chtěla co nejvíce rostlin pro zdraví. Mám již zasazenou druhý rokem schizandru, prozatím plody neměla a nevím ani, jestli bude mít, ale roste pěkně. Mám zájem o rostlinku "kustovnice čínské", koupila jsem plody kustovnice v lékárně, malou hrabičku za 200 Kč. Teď se hodně propaguje kustovnice čínská do našich zahrádek, čtu o ní, že se pěstuje jednoduše a že se rozrůstá. Ale také jsem se dočetla v "zahradnictví kruh", že v našich podmínkách neplodí, takže nevím proč ji tolik propagují, byla o ní i reportáž  v televizi, ale nikde nebylo řečeno, že neplodí. A pokud neplodí, nevím proč bych ji měla pěstovat. Může mi k tomu někdo napsat pár slov, pokud někdo tuto rostlinu pěstuje?  Děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jaro - (15) - 100.102 (?), 4.3.2008 22:47

kustovnice pochází z Asie a v našich podmínkách je plně mrazuvzdorná
patří mezi lilkovité rostliny, květy jsou oboupohlavní, je tedy samosprašná
na pěstování je nenáročná
vyhovuje jí teplejší, slunná poloha a kvalitní, humózní půda s dostatkem vláhy
je to poměrně vzrůstný, opadavý, trnitý keř, který dorůstá 1-2,5 m
tvoří dlouhé převislé větve, zabírá tedy i dost místa do šířky, proto se doporučuje při pěstování kvůli plodům keř řezat tak, aby vytvořil jakoby vyholený kmínek a korunu. Je tak zajištěn snadnější přístup k rostlině a tím i snadnější sklizeň
kvete od června do října drobnými fialovými kvítky
plody jsou 1-2cm dlouhé, jasně oranžovo-červené bobule na dlouhých stopkách objevují se 2-3 rokem po výsadbě
v tradiční čínské medicíně jsou plody kustovnice čínské nezastupitelné a užívají se po staletí
stále více je užívána jako doplněk stravy nebo k přípravě čajů i u nás
pokud nepěstujeme rostlinu kvůli plodům, dá se použít i na zakrytí nevzhledných a neúrodných míst a prudkých svahů. Tak tohle o ní píšou u Starkla, mám ji objednanou, tak jsem sám zvědavý jestli bude plodit, když píšou, že kvete až do října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.26 (?), 10.5.2008 10:13

Já jsem si Kustovnici (GOJU) objednala u Starkla. Přišla mi v ne zrovna dobrém stavu - odesílali ji v pátek a doručena byla až v úterý. Myslela jsem si jak to nebude velká sazenička, ale byla to spíše chcíplinka vysoká asi 15 cm. Zasadila jsem ji ve středu 7.5.2008 a budu dávat pravidelné zprávy o vývoji tohoto zázraku. Byla bych ráda kdyby se ke mně připojilo víc lidí a mohli bychom si předávat zkušenosti. Dík a KUSTOVNICI ZDAR!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.135 (?), 10.5.2008 11:27

Já si taky objednala Goju u Stárkla a přišla mi ve stejném stavu horší, ale je, že mi stále vadla. Tak ji teď mám v bytě a modlím se aby alespoň jedna rostlinka vydržela :-).  Zatím to vapadá dobře, ale nechci nic zakřiknout. Takže pokud by jste měl někdo nápad jak ji udržet aby byla co nejsilnější napište...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.252 (?), 10.5.2008 11:45

Já ji měl objednanou z krakonošova zahr.Před 3 týdny přišla asi 15 cm vysoká tak jsem ji zasadil vypadalo to dobře, ale včera mi je podryl krtek a na rostlinkách zbyli asi dvou centimetrové kořínky tak tomu už moc velkou šanci na přežití nedávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 10.5.2008 21:59

Také zdravím kustovnici zdar! Našel jsem celkem slušné rozdíly mezi tím co uvádí literatura a co prodává Starkl a co mám doma. Na cedulce v zahradnictví mají "Lycium barbatum(GOJI)". Kustovnice čínská je ale lycium chinense.  Starklovy sazenice mají větší a širší listy. Naproti tomu já mám (doufám že) kustovnice čínské vypěstované ze semene od Salta Seeds, které mají listy úzké a menší. Takže to jsou tyto dva rozdíly. Doufám že nepěstuji zrovna tu jedovatou (lycium barbarum).Přidám ještě fotky té své rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kvetinka272 - (3) - 149.26 (?), 10.5.2008 23:46

Michale, kde si sehnal ta semínka té své kustovnice? Já jsem taky zjistila rozdíly ve způsobu pěstování. Někde píší, že je to keř a někde že lze GOJU pěstovat i jako strom. Já se budu pokoušet (pokud se mi ujme) ji pěstovat jako strom a chtěla bych omezit i výšku na max. 2 metry. Ale pokud se ujme. Psala jsem první příspěvek ještě jako "host" - že jsem ji dostala od Starkla ve značně zuboženém stavu a teď ju na zahrádce ukecávám ať vydrží a nezhyne. Horší to bude až odjedu - na chaloupce jsem totiž jen o víkendu - je to 40 km od bydliště. No uvidím a dám zprávu. U nás přežívají jen odolné kytičky. Takže Kustovnici zdar a mějte se všichni sluníčkově

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 59.228 (?), 21.5.2008 8:00

Semínka kustovnice čínské mám od pana Rezla. U Starkla jsem viděl mladé rostlinky a byly v dobrém stavu, asi jim ta doprava dává zabrat. V některém čísle časopisu Knihovnička zahrada jsem také zahlédl radu jak pěstovat kustovnici s kmínkem, někde v posledních 2 3 číslech by se to našlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.253 (?), 12.1.2011 20:49

kustovnici mam od starkla roste jak blazen bez zimniho kryti i na vysocine z kazde ustrihnute vetve vyroste nova mam ji sai pet let ale kvete az pozde v lete a plody nikde co s tim??? radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.130 (?), 24.8.2012 8:42

Mám šestý rok kustovnici od Starkla. Zapěstoval jsem ji jako stromek. Již třetí rok bohatě kvete, ale plod jsem ještě neviděl. Máte někdo úrodu na kustovnici zakoupené od Starkla? Letos ji opět nabízí v katalogu jako vylepšený model. Ale jak čtu diskusi, tak nejspíš vyrvu svou kustovnici a začnu shánět semínka(plody). Jinak mám s bylinkami od Starkla dobré zkušenosti(Schizandra, jiaogulan).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika