kustovnice čínská



host - 211.219 (?)
7.10.2010 15:46

Před pěti lety jsem si koupila sazenice Kustovnice a Rakytníku. Rakytník plodí a Kustovnice né a nevím proč. Jarmila K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
host - 8.146 (?), 30.7.2010 20:06

V minulém roce jsem si koupila asi 20 cm veliký stromeček, který přišel téměř uschlý, zasadila jsem ho k plotu a žádnou zvláštní péči mu nevěnovala kromě zálivky, ale vzpamatoval se a pěkně narostl. Ani při letošních mrazech jsem ho nezakrývala je přez 2m vysoký rozvětvený a dnes jsem objevila na větvičkách plno květů a plodů, tak jsem zvědavá co se urodí.Všem přeji úspěch v pěstování Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.87 (?), 3.8.2010 21:52

Gratuluji, avšak myslím, že letošní zima byla sice dloooouhá, ale poměrně teplá a sníh rostliny celkem ochránil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.219 (?), 7.10.2010 15:46

Před pěti lety jsem si koupila sazenice Kustovnice a Rakytníku. Rakytník plodí a Kustovnice né a nevím proč. Jarmila K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.180 (?), 17.2.2011 13:51
Kustovnice pěstování Můžetze si ji vypěstovat se semínek, kupte si v Albertu sušená jedlá semínka kustovnice čínské, plod rozetřete v prstech a najdete v něm malé semínka, ty vysejte na výsevní substrát jen na povrch nahoru, nezasypáváme, 2x za den poprašujeme rozprašovačem s vlahou vodou a za 10 dní nám vyklíčí semínka a za dalších 8 dní budete mít krásné sazeničky, které přepícháte asi v 3 týdnech do kelímků, dejte jim už substrát s výživou pro zeleninu, ovoce. Když je přepícnete, dejte je malinko pod lístčky hlouběji, pustí více kořínků, vysévám od konce ůnora do dubna.Zdenča
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.137 (?), 30.3.2011 22:48

Potvrzuji, mám kustovnici ze semínka pár týdnů a roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.10 (?), 19.7.2011 22:17

Loni a předloni sem tam plůdek, ale letos se snad zbláznila. Na jaře jsem tu divočinu přistříhl a je samý květ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.41 (?), 21.7.2015 3:03

jJá mám kustovnici na zahrádce už asi pátým rokem, plodi mi krásně, celý podzim každý druhý den sbírám červené plody a suším je v sušičce a celou zimu mám co zobat.Koupila jsem si sušené plody ve zdravé víživě v obchodě a jednu hrozinku jsem roztrhla a semínka pomocí párátka nasadila do dvou květináčků tak po deseti do písku.Dala pod igelitový sáček a vlhčila jsem rozprašovačem.Za pár dní mi některé vzešly, Rostlinky jsem rozsadila do květináčků s hlínou zakoupenou na pikýrování  ,pár mi jich zahynulo, ale některé zesilily a krásně rostly. Přes zimu jsem je nechala za oknem v chladnější mistnosti, zalévala jsem je dolu do misky a na jaře nasadila do prostřed zahrádky nejsilnější dvě rostlinky tak 20 cm od sebe, když začaly růst, přidala jsem k nim trochu hrabanky z lesa a zalévala.Rozrostly se krásně, trošku přihnojím granulovaným hovězím hnojem na jaře.Přivázala jsem je lehce k vysokému kůlu a vyhánějí dlouhé šlahouny až na zem je to takový veliký dešník jak rostou do kola ty šlahouny.a už mi krásně kvete fijalovými drobnými kvítky.Tak snad zas něco sklidím.Zdraví a přeje ůspěšné pěstováná Mája.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.131 (?), 17.8.2011 2:09

Kustovnici mám v zahradě 6 let. Rozrůstá se každoročně jako blázen, květů má tisíce, ale plody nemá - jen vyjímečně pár kousků, které za to úsilí nestojí. Když ji nevyvážete, válí se po zemi. Letos na jaře celá zmrzla (stejně jako ořechy), ale ze země vyrazily nové pruty, které letos rozhodně nepokvetou. Je vhodná jen na ozdobu. Ani včelám moc "nejede", raději si vyberou sedmikrásky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.169 (?), 16.2.2012 12:10

Není kustovnice jako kustovnice - doporučuji vysvětlení, které jsem našla zde.

Z toho je všechno jasné - kustovnice, která se po mnoho desetiletí pěstuje u nás běžně v zahradách (a je prodávána v zahradnictví), není totožná s východoasijskou kustovnicí, ze které se získávají plody zv. goji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.108 (?), 28.3.2012 8:06

ja som kupila kustovnicu vysoku asi 60 cm, poriadne rozrastenu,  za nejakych 4-5 €, este jej hladam vhodne miesto v zahrade...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika