kustovnice čínská



host - 72.226 (?)
29.4.2009 8:20

Zdravím všecny nadšence,

asi před 2 týdny mi přišly 2 rostlinky od Starkla. Musím jako všichni ostatní zkritizovat, že z velké objednávky byl jen rybíz normální, zbytek - vše jen malé výhonky. Kustovnice byla tedy asi 25cm vysoká a v dobrém stavu. Uvidíme, co z ní bude, ale očividně se ujala bez zvadlého lístečku. Možná tomu napomohlo i toto letní počasí.

Ještě 2 rostliny si jdu objednat u Krulichů a pak napíšu rozdíl.

Co se týče těch mrzutých uživatelů výše, mohli by napsat nějaký nápad, kritizovat umíme ale úplně všichni, co jsme sem přidali příspěvek. Odborné termíny sem nikdo uvádět nebude, ty jsou tady např. na kustovnice.cz. Toto je web o pěstování, ne o léčitelství. Pokud Vám Goji začne po nějakém tom roce krásně plodit, určitě to pomůže vašemu zdraví, když nesedíte doma u TV, ale běháte na čerstvém vzduchu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 121.155 (?), 19.1.2009 11:20

Dobrý den,

tvrdíte tedy, že jakýkoli typ kustovnice je bezpečný a není jedovatý, včetně kustovnice prodávané firmou Stárkl. Otázkou však zůstává, zda lze příznivé zdravotní účinky připisovat plodům všech forem kustovnic včetně té od Stárkla, či pouze plodům vybraných druhů či pouze jednoho druhu. Je pravdou, že plody kustovnice se především v čínském léčitelství využívají již tisíce let. Je však otázkou, zda se využívají plody jakékoli kustovnice či pouze některých druhů či pouze některého druhu. Mám totiž stále pochyby o tom, že není kustovnice jako kustovnice. To, že plody v ČR prodávané kustovnice nejsou jedovaté a že jsou chutné a lze je prodávat jako doplněk stravy (koneckonců jako doplněk stravy se v ČR prodává lecos, avšak s velice nejistým a diskutabilním účinkem) ještě neznamená, že mají zaručeně takové zdravotní účinky, jako plody kustovnice užívané v čínském léčitelství.

Tedy, mají plody kustovnice, které lze v ČR zakoupit ve zdravé výživě, stejně příznivé zdravotní účinky jako plody kustovnice užívané v čínském léčitelství? A budou mít plody kustovnice, kterou nabízí Stárkl a jiní obchodníci v ČR, stejně příznivé zdravotní účinky, jako plody kustovnice užívané v čínském léčitelství? Nebo mají takové příznivé zdravotní účinky, které jsou všude publikovány včetně firmy Stárkl, pouze plody určitého vybraného druhu kustovnice? To jsou otázky, na které bych rád znal odpověď!!! Neboť nerad bych pěstoval a jedl něco, co mi nakonec nic nepřinese.

Děkuji za reakci na můj příspěvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.155 (?), 19.1.2009 11:25

Pouze upřesňuji, že výše uvedený příspěvek ze dne 19. 1. 2009 je reakcí na příspěvek s názvem "Goji: Story o jedovatosti" ze dne 4. 9. 2008.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.103 (?), 27.1.2009 11:13

Zdravím.Mrkněte na www.guenther-blaich.de/pfllst.php

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 31.1.2009 23:31

kustovnici pestuji a jim asi trictvrte roku takze kdyz to zhodnotim tak asi tohle.  pestuju stromky jak od starkla tak od zahradnika z kruhu docela mi pekne rostli ale co z toho. kolik bych musel mit stromku a kolik by musely plodit abych si dal alespon 10 gramu denne. doma naprosto nemozne. dale kustovnici si kupuji ve zdrave vyzive ajim ji asi 8 mesicu 30 gramu denne. osobne si myslim ze to zadny ucinek neprineslo angina ani chripka lasel nebo ryma se mi nevyhnuli mozna ze drive jsem byl odolnejsi a bez kustovnice. takze na kustovnici kaslu a radeji si vezmu obcas ceske jablko nebo zeli avubec jakoukoli ceskou zeleninu nebo ovoce. vy ostatni nadsenci cinske kustovnice se mejte hezky a zkuste nad tim zapremyslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 13.3.2009 19:25

Copak rýma, chřipka či angína..., ale na postavení... to taky nefunguje!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 17.3.2009 11:02

Kustovnice rostoucí zplaněle na již.Moravě a v čechách jsem viděl neplodné.Ale v Novy Sad, jugoslávie na bývalém výstavišti plodí hojně.
V čechách jsem na nich viděl velké 18cm.housenky lyšaje smrtihlav, nádhera.
Nezabíjet, žerou i bramborovou nat, koncem léta se zakuklí a za tri, čtyri týdny se líhnou obrovští, pískající motýli.Jsou prý ale už neplodní protože už je málo světla, krátí se den.Na jaře přiletí noví z jihu, možná až z afriky.Včelaři je mají někdy v úlu zabité včelami kterým šli na med.Já ale jsem opatrný na zprávy o zázračné léčivosti tohoto ovoce.Jsou tam asi nějaké karotenoidy a P aktivní látky, ale zdá se mi že nic moc.Naopak sušené plody aktinidie kolomikta, ovšem i čerstvé jsou skutečný zázrak na vitamín C, cukry, pektiny a j.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 19.4.2009 22:32

nečetl jsem ty odkazy ale je mi podezřelé že nadšenci mluví o pozitivních účincích na lidské zdraví ale ani mrt o tom která látka v ovoci goji je za ten zázrak zodpovědná.Proto nadšence beru jen jako laiky kteří nevědí co mluví, možná mají v něčem pravdu ale???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.226 (?), 29.4.2009 8:20

Zdravím všecny nadšence,

asi před 2 týdny mi přišly 2 rostlinky od Starkla. Musím jako všichni ostatní zkritizovat, že z velké objednávky byl jen rybíz normální, zbytek - vše jen malé výhonky. Kustovnice byla tedy asi 25cm vysoká a v dobrém stavu. Uvidíme, co z ní bude, ale očividně se ujala bez zvadlého lístečku. Možná tomu napomohlo i toto letní počasí.

Ještě 2 rostliny si jdu objednat u Krulichů a pak napíšu rozdíl.

Co se týče těch mrzutých uživatelů výše, mohli by napsat nějaký nápad, kritizovat umíme ale úplně všichni, co jsme sem přidali příspěvek. Odborné termíny sem nikdo uvádět nebude, ty jsou tady např. na kustovnice.cz. Toto je web o pěstování, ne o léčitelství. Pokud Vám Goji začne po nějakém tom roce krásně plodit, určitě to pomůže vašemu zdraví, když nesedíte doma u TV, ale běháte na čerstvém vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 26.5.2009 16:38

to je sice pravda ale nema cenu vynaset kustovnici do nebe zadny zazrak to neni a kdyz si nekdo zasadi treba obycejnou fazoli ma z toho taky radost a vysledek ma zaruceny a daleko drive navic je to hezka rostlina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.8 (?), 28.5.2009 15:31

Zdravím všechny, kdo se zajímají o Goji - tedy kustovnici čínskou. Koupila jsem ji pomocí objednávky po telefonu /lze i mailem/ u pana Šíra z Krakonošova zahradnictví, kromě jiných rostlinek. Musím tomuto zahradnictví složit poklonu!!!   Kustovnice posílají dva kusy celkem za 140,- Kč a všechny rostliny /12 ks/ byly bezvadně zabaleny a byly v bezvadném stavu. Výsadbu jsem provedla podle doporučení až za 3 dny / po aklimatizaci ve stínu/ a všechno se perfektně ujalo - je to 14 dní. A kustovnice byly velké cca 30 cm.  Opravdu paráda!!!  Anetta z Břeclavi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika