Kdy a jak rozsadit levanduli?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
29.9.2014 23:48

ačkoliv mám levanduli ve sparách betonového chodníku, nejčastěji ji množím hřížením. Výhon co hodlám odstříhnout, protože už moc leze do plochy kde se chodí, podsypu hrstí kompostu a do kompostu přimáčku čtvrtkou cihly (nebo kamenem). Pod cihlou se drží vlhko a cihla brání i rozplavení substrátu po betonu chodníku. Na jaře před rašením nebo při stríhání po odkvětu to před kamenem odstříhnu a zasadím do kontejneru (nebo přímo rozdám). Kořínků nemusí být mnoho, ale určitě to zakořeňuje rychleji a spolehlivěji než prostý dřevitý řízek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 29.9.2014 22:51

Děkuji, to jsem potřebovala vědět, měla jsem nedřevité. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 29.9.2014 23:48

ačkoliv mám levanduli ve sparách betonového chodníku, nejčastěji ji množím hřížením. Výhon co hodlám odstříhnout, protože už moc leze do plochy kde se chodí, podsypu hrstí kompostu a do kompostu přimáčku čtvrtkou cihly (nebo kamenem). Pod cihlou se drží vlhko a cihla brání i rozplavení substrátu po betonu chodníku. Na jaře před rašením nebo při stríhání po odkvětu to před kamenem odstříhnu a zasadím do kontejneru (nebo přímo rozdám). Kořínků nemusí být mnoho, ale určitě to zakořeňuje rychleji a spolehlivěji než prostý dřevitý řízek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.55 (?), 27.3.2015 23:09

Já taky připojím zkušenost s množením levandule- na podzim jsem zapíchala do kelímků asi 15 nedřevnatých řízků z konců výhonů, nic jsem od toho ani nečekala. Chytly se všechny bez problému, přežily zimu a už jsou to pidikeříčky :) Jo a použila jsem práškový stimulátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika