Bylinky na balkoně



host - 166.178 (?) 
13.6.2014 6:23, zobrazeno: 5585x

Dobrý den
Jsem tu úplně nová a vlastně i zahrádkářský začátečník. Bydlím v panelové domě a velmi mi chybí stálí přístup k čerstvým bylinkám, proto bych je chtěla začít pěstovat na balkoně. Na internetu jsem našla malou bylinkovou zahrádky s truhličkami. Máte s takovým pěstováním někdo zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 18.66 (?), 28.9.2014 7:47

Na balkoně se dají většinou pěstovat léčivky, které jsou menší nebo jednoletky a přes léto na vyletnění pokojové léčivky, které se musí na zimu opět schovat domů. U trvalek, které se pěstují celoročně venku je problém s jejich přezimováním, neboť obal květináče je většinou neochrání před mrazem a musí se obalit slámou nebo polystyrénem aby substrát v květináči nepromrzl. Většinou pěstuji na balkoně jednoletky jako jsou bazalky, perila křovitá, lichořeřišnice, klasnatka brvitá,,majoránka, šrucha zelná, ptačinec prostřední  (letos to bylo dobré že se k nim nedostali slimáci, kteří jinak řádili na zahrádce a spostu léčivek okousali a z trvalek které dávám na zimu domů jsou léčivé peragonie jako je vonná, citrónová, mátová, zkadeřená, ožanka kočičí, aloe stromovitá, vousatka citronová, rýmovník eukalyptový a citronový, alosie citronová a sladká, kalisie vonná, náduť madagaskarská. angínovník.  Vláďa Vytásek bylinář z Litovle    vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika