Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Ahoj Yaw, mohl bych si u tebe nebo u někoho kdo má víc rostlinek vysazených ze semínek z jedlé kustovnice čínské (Lycium chinense) zamluvit jeden kus? Porovnal bych ho s tím co jsem si koupil u Starkla. Na zahraničních encyklopediích jsem se dočetl, že Lycium Barbarum jedovatá není, ale že z její lilkovité čeledi (Solanacea = lilkovitý) jako třeba Rulík zlomocný (Atropa Belladonna) jedovatý je. Možná proto našinec usoudil, že je jedovatá i Lycium Barbarum. Rozhodně to ještě budu ověřovat, ale podle toho jak se často tyhle dvě rostliny na internetu zaměňují bych řekl, že jedovatá není. Také jsem našel ještě spoustu dalších druhů Lycia, některé i s trny, nebo s mnohem kulatějšími listy, nebo s listy tlustými jak od kaktusu. Např. Lycium Pallidum, Lycium Cooperi, Lycium Andersonii. Na ruském fóru dokonce jeden člověk sklízel plody ze dvou úplně vzhledově odlišných druhů, jen plody se podobaly. Proto bych chtěl nějakou rostlinku přímo ze sušených plodů pro porovnání a taky možná pro vzájemné opilování s tou mou. Pokud se mi podaří vypěstovat alespoň jeden plod, tak jeho semínka zasadím a třeba tak vznikne plodonosná potvůrka. Tu svou mám teprve druhý rok a na to, že mi ji bratr nechtě posekal sekačkou roste docela dobře, květy ještě neměla. Když to shrnu, tak na českých stránkách jsou splantané informace o trnitosti a jedovatosti způsobené tím, že někdo sepsal vše o různých druzích do jednoho článku aniž by si to pořádně proštudýroval. PS: Pokud se už neozvu, znamená to, že jsem se otrávil :-)
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika