Stavba udírny s grilem svépomocí



host - 64.137 (?)
23.4.2009 9:22

Ahoj, nasosal jsem spoustu inspirace, dík moc! Program, ve kterém Karlos udělal model se jmenuje Google Sketchup a je volně přístupný na netu, včetně upgradů. Pokud zvolíte potažení konstrukce tapetou, např. cihla - tak ty rozměry jsou dané dle normy a vy si můžete spočítat počet cihel a co nejmenší prořez. Program je velmi jednoduchý na pochopení, tak žádné obavy a hodně štěstí všem při stavbě! Robert

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 23.167 (?), 11.3.2009 18:17

Charlie, přesně o takovém dílku zrovna sníme a přemýšlíme, zda se do toho pustit.. Moc obdivuju Vaši precizní práci a díky za všechny čtenáře za tu fotodokumentaci! Můžu se zeptat, na kolik taková stavbička asi vyšla?

Díky, Verča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.158 (?), 30.9.2011 14:55

To mi máme momentálně poměrně nový lávový gril Campingaz expert 2 super  dobrej název mimichodem :-D, ale chceme si také udělat něco podobného jako bylo v předchozích fotkách. Na kolik vyjde takový pěkný zděný krb/gril..?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.182 (?), 9.6.2009 15:34

Ahoj, máš to moc pěkný zajímaloby mě na kolik tě to přišlo abych měl tak nějak přehled?

Díky moc Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
dreamer1966 - (10) - 160.104 (?), 1.3.2009 15:07

Ahoj, moc hezky postavená stavba krbu s udírnou. Nafocený postup prací a rady na tvých stránkách jsou také bez chyby. Ještě jsem nikde k takovým nepřišel, až tady.Hodně inspirativní pro případné zájemce o stavbu. (I pro mne.)   Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
charlesss - (5) - 146.18 (?), 21.4.2009 17:51

Ahoj, to jsem já charlie, zapoměl jsem heslo ke svému přihlašovacímu jménu charlie, tak jsem se musel zaregistrovat znovu. Mám teď nick charlesss. E-mail zůstává pořád stejný Karlo77@seznam.cz. Chtěl bych vám všem moc poděkovat za všechny příspěvky a e-maily, musím říct zatím všechny jen pozitivní. Za to jsem moc rád. Vůbec jsem nečekal, že to bude mít takový velký ohlas, ale upřímně mne to těší. Proto jsem se rozhodl touto formou odpověď na některé e-maily, které se často opakují, abych na ně nemusel pořád odepisovat. Nejčastějším dotazem je, kolik stála celá stavba krbu s udírnou. Jelikož jsem měl možnost koupit šamotové cihly za velmi výhodnou cenu tzn. 1 šam.cihla mne stála 9 kč, šam.cihla na oblouky asi 7 kč, šam. cihla ve tvaru J 2 kč a šam.cihly tatranky 2 kč. Porovnával jsem cenu na internetu a šam. cihlu jsem našel za 50 kč, obloukovou cihlu 45 kč, cihlu ve tvaru J 67 kč a malé tatranky za 28 kč. Takže si můžete spočítat přibližný rozdíl, když já jsem na stavbu krbu použil asi cca 2000 ks cihel. Takže jsem vydal za cihly asi 20 000kč.  Pokud bych kupoval šam. cihly za uvedené nákupní ceny,  stavba by vyšla přes 100 000 Kč. Ale pouze za šam. cihly. Dvoje dvířka od kováře (udírna a topeniště + rošt) stály 15 000 kč, malta asi 17 000 kč + další materiál (IPA, uzáková trubka, aj.). Takže celý krb mne vyšel zhruba na 67 000 Kč. Uvažoval jsem, že bych si krb nechal postavit, ptal jsem se odborníka co staví krby, a cenu pouze za práci mi řekl 60 000 kč. Proto jsem se rozhodl postavit si ho sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
charlesss - (5) - 146.18 (?), 21.4.2009 18:04

Další dotaz byl, zda bych krb nepostavil na zakázku. Na to mám jasnou a rychlou odpověď   NE!!!   Strašně rád na průběh stavby vzpomínám, ale za ty nervy už by mi to nestálo. Takže děkuji za vaše nabídky, ale ještě jednou NE NE NE.

Další dotazy se týkají rozměrů, náčrtů, schémat krbu. Vše jsem měl ve speciální programu, který bohužel jsem časem vymazal a s tím i veškerou dokumentaci, takže poradím jen jedno: nejlépe z obrázku spočítat řady a výšky cihel a z toho si vypočítat obvod, výšku, výšku otvorů a topeniště krbu. Pokud by někdo měl zájem, napiště mi a já vám pošlu rozměry všech cihel a tím vám pomoct při výpočtech, spáry jsou 1 cm. Mrzí mne, že vám nemohu poradit v tomhle více.

Další dotaz byl, odkud pocházím a zda by bylo možno krb i vidět. Takže jsem z Moravskoslezského kraje, z města Český Těšín.

A na závěr, vám všem chci ještě jednou poděkovat za všechny super e-maily a držím vám všem palce při stavbě krbu. Samozřejmě na jakýkoli dotaz odpovím.

Zdraví Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.137 (?), 23.4.2009 9:22

Ahoj, nasosal jsem spoustu inspirace, dík moc! Program, ve kterém Karlos udělal model se jmenuje Google Sketchup a je volně přístupný na netu, včetně upgradů. Pokud zvolíte potažení konstrukce tapetou, např. cihla - tak ty rozměry jsou dané dle normy a vy si můžete spočítat počet cihel a co nejmenší prořez. Program je velmi jednoduchý na pochopení, tak žádné obavy a hodně štěstí všem při stavbě! Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.18 (?), 23.4.2009 20:11

Díky moc Roberte, že jsi tak super objasnil program, ve kterém byl můj nákres krbu. Je to přesně on Google SketchUp, teď si na to vzpomínám.

Chystáš se snad stavět krb? Když ses inspiroval? Pokud ano, tak přeji hodně úspěchů.

Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 24.4.2009 10:54

Přesně tak, ale nápad přišel již dřív. Vše jsem řešil přes SketchUp, je to fakt super program. Když jsme koupili dům, tak jako nouzouvka posloužili vysloužilá stará kachlová kamna s pláty nahoře jako gril, topilo se vpravo dole a vlevo nahoře jsem oddělal 2 pláty, kam přišel rošt. Do vzniklé mezery šel jen horký kouř a maso nekapalo do ohně, který byl vpravo, ale na vršek vestavěné trouby, kde byl plech s vodou. Jednu chybu to mělo. Nejvíc tepla šlo samozřejmě zprava, kde se to víc připalovalo. A tady přišel nápad postavit krb, kde by se topilo ve dvou komorách(P+L) a teplo by šlo rovnoměrně, mezi nima vzniký prostor by posloužil na položení plechu s vodou na zachycení tuku. Topeniště v krbu by bylo uzavřeno odnímatelnými pláty pro případ uvedeného grilování, pak pro grilování nad úplně otevřeným ohněm(sele, kuřata, kýta), pro vaření v lorně, kde by se odejmuly pláty, zavřeli dvířka krbu a pro uzení, kde by pláty uzavřely komory a bokem(vpravo) vyvedený kouřovod 1,5m do udírny by zásobil kouřem uzení. Vzniklý prostor "krb - udírna" je přepažen pracovní deskou. Projekt jsem ještě nerealizoval, ale pokud má někdo zájem o vytvořený model ve SketchUpu, bezproblému ho pošlu. Snad někdo najde pár much. Bohužel, moje manželka chce koukat do otevřeného ohně(je fakt, že tady by vidět nešel), tak jsem vymyslel něco podobnýho jako ty, s tím že topeniště pro udírnu je asi 2m od ní a obezdívka kouřovodu poslouží jako lavice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
David Chatičkář - (1) - 64.137 (?), 6.5.2009 14:08

Jestli chcete ušetřit a nejedná se o opravdovou stavbu, třeba jen o krb někde u Vaší chatičky - udělejte to jako já. Vše vlastníma rukama a začněte zakoupením širšího roštu na grilování, ze kterého se odvíjí veškeré rozměry. Základ jsem udělal ze čtyř betonových konzol, základní desku ze tří okeních nosníků nad okna, pak už jen cihlový základ ze šamotových cihel + vnitřek krbu, horní deska odlitá z pytlovaného betonu, komín z obyčejných použitých cihel a celý krb obložený nasbíraným kamenem. V zadní části je okénko s kovovými dvířky (starý pekáč, panty) a uvnitř zapuštěné 2 kovové pruty a udírna funguje jak má!

Stavba udírny s grilem svépomocí - 1. fáze krbu
Stavba udírny s grilem svépomocí - 1. fáze krbu
Stavba udírny s grilem svépomocí - konečná fáze
Stavba udírny s grilem svépomocí - konečná fáze
Stavba udírny s grilem svépomocí
Stavba udírny s grilem svépomocí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika