Stavba Grilu na cement ano či ne.?.?



Hamis76 - (1) - 152.143 (?) 
28.3.2014 13:55, zobrazeno: 7693x

Dobrý den chystám se stavět Venkovní gril ze starých cihel furt tápu na co začít stavět! chtěl bych krb postavit normálně na cement ale bojím se že se rozpadne!! poradí mi tu někdo na co ty cihly stavět . Děkuji za každou radu!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 81.200 (?), 30.9.2014 6:30

To se vůbec nebojte. Stavěl jsem s bratrem udírnu s grilem a všechno na beton. Když cihlu dobře namočíte, tak to bude držet jak blázen. Na gril jsme ale použili kvůli velkému žáru šamotky (koupě přes inzerát použitých - pěknýma stranama ven). Na udírně ze šamotek jen topeniště, kanál a těleso udírny z pálených cihel.

Dílu zdar (ačkoli gril už nejspíš stojísmiley).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?), 30.9.2014 12:51

Klidně stavějte na cement, betonujte a používejte červené cihly. V grilu nikdy nedosáhnete teplot kdy by docházelo k nějaké destrukci. Úplně zbytečné je například používat šamotky do udírny kdy i v topeništi plamínek sotva blafá. V každém případě se vyhněte "šamotové maltě" která nevytváří chemickou vazbu, ale až po výpalu na vysokou teplotu vytvoří vazbu keramickou. Je to jenom vysušený a rozemletý jíl takže cihly budete mít pouze spojené "blátem". Teploty potřebné k výpalu šamotové malty nedosáhnete. Nebo když už, tak jenom kousek od vnitřního povrchu topeniště. To, co dělá (když už) problém při vysokých teplotách u cementu, betonu nebo červených cihel je přítomnost pískových (křemenných) zrn které procházejí krystalografickými změnami spojenými se změnou objemu. Potom vyzdívka může praskat. Ale k tomu v grilu, nebo v běžných kamnech nedojde - k takovým teplotám. Pokud si přece jenom chcete vyrobit něco odolnějšího k teplotě, stačí v maltě (betonu) nahradit písek například antukou. Když použijete například korundovou drť, pak už máte dosti kvalitní žárobeton. Ale není to opravdu potřeba. Dokonce jsem udělal dobrou zkušenost - překvapivě - když jsem topeniště chtěl jenom tak narychlo vyspravit s tím že se k tomu co nejdříve vrátím... a vyzdil jsem to na flexibilní lepidlo na kachličky. Normálně přes zubovou stěrku. Co mělo být rychlé provizorium, to drží dodnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika