Síla grilovacího motorku



Stránky: 1,  2,  3   
host - 14.170 (?) 
25.6.2013 13:40, zobrazeno: 31609x

Potřebuju poradit jak silný grilovací motorek, našel jsem motorky s převodovkou u kterých je napána síla v kg/cm

například 8kg/cm, 14kg/cm...

tak bych potřeboval, kdyby někdo věděl jak to spočítat, kolik Kg to utáhne na grilu jetli je to totožné nebo třeba že 10kg/cm utáhne v pohodě 50Kg masa...

Díky :)

.
.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 8.7.2014 21:49

Zdar, nebyl by nápad, jak umístit motorek a jeho pohon do krbu, který má tři strany ze šamotek?Motor ale aby byl venku za jednou stěnou. Jde mi o to doma napíchat maso, kuřata na špici a v grilu ji položit do "nějakého" pohonu, bez toho, abych tu špici musel v krbu nastrčit napůl do zdi, pak do protější zdi a přetáhnul trubkou se závlačkou, popř.dával mechanizmus šikomo do krbu... úhlopříčně..Díky za odkazy nebo náměty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarmilerik - (17) - 144.157 (?), 17.7.2014 23:30

Nevím nakolik jsem porozuměl Vašemu dotazu, ale soused má takovej geniálně jednoduchej mechanizmus na principu kardanu. Z krátka na levé straně má motorek a na hřídeli má minuaturní kardanový kloub - bohužel nevím z čeho. Prostě je schopen hřídel motoru otočit cca o 90 stupňů směrem k sobě. Do něj nasadí tyč na které je maso a následně jej sklopí zpět v podelné ose motoru. V protější stěně je vodorovná drážka, kde je pulkulatý zářez. Na tyči z masem je na konci doraz (trubička z červíkem), který brání tomu aby tyč vyjela z uložení v kardanu (trubička se opírá o ten zářez). Výhoda - kdykoli se dá tyč vyhnout o 90 st. směrem od ohniště a ořezávat anebo upravovat maso. Nevýhoda - uložení vprotější stěně u trubičky je třeba průběžně mazat - jinak se drážka časem vychodí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 18.7.2014 10:19

Díky za námět, přesně tohle jsem měl na mysli. Viděl jsem to při googlení. Trošku už to mám v hlavě, ještě sháním materiál. Buď ze čtyřhranu a malinkého jaklu nebo šestihran a možno použít nástavce a úchyty na bity, ale nevím kde sehnat takovou tyčovinu. Dám vědět jak to dopadlo. A díky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TSAGEDAR - (4) - 224.22 (?), 29.7.2014 10:13

Zdravím, já to vyřešil takto..vpravo ve zdi krbu je trubička a v ní pružina na které je navlečený šroub. Vlevo je pak prostrčená trubka a na ní čtyřhranná díra.. druhý konec trubky trčí ven, kde se připojuje motorek.Jehla na grilování má špici na jedné straně a čtyřhran na druhé.ostrým koncem se jehla strčí vpravo kde se mírně stlačí šroub s pružinou a na druhé straně se pak vloží čtyřhran do trubky a pružina vše přitlačí aby to nevypadlo.Fotky a video snad prozradí více…
Video zde






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 1.8.2014 17:25

Paráda. Já mám podobnou konstrukci krbu a taky se na jehlu s motorkem chystám. Jen dotaz, možná trošku hloupý, maso se musí nandávat na jehlu uprostřed krbu, nebo jehla s masem se vkládá společně do krbu. Nějak jsem to totiž nepochopil, jak to funguje a jaký vliv má pružinka se šroubkem na levé straně krbu. Můžete prosím ještě natočit nasazování jehly s následným zapojením motorku? Moc by mi to pomohlo. Jinač Vás musím pochválit za preciznost, pěkná práce.

 Děkuji. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
TSAGEDAR - (4) - 221.21 (?), 1.8.2014 21:57

Maso si na jehlu připravujeme doma, pak to jen celé vložíme do krbu. Jehla je o něco větší než šířka krbu takže při vkládání šroubek*  na pružince zajede kousek do zdi a pak až se nasadí druhá strana do čtyřhranného otvoru tak pružina tlačí zpět a jehla tím pádem nespadne i s masem do krbu:).. Během víkendu se budu snažit udělat nějaké foto či video.

*(v hlavě šroubu je zavrtán dolík, ve kterém se ostrý konec jehly točí)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 2.8.2014 11:05

Už je mi to více méně jasné, děkuji za vysvětlení. Video s postupem montáže by přesto prospělolaugh. Díky a ať chutná laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.21 (?), 2.8.2014 14:48

Tak přidávám ještě fotku grilovacího motorku.. je trochu upravený, šroub sem tam přidal aby se motorek nemohl protočit.. ve zdi je vložená hmoždinka do které se šroub zasune.. a nakonec video jak to celé funguje.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 3.8.2014 16:55

Děkuji za ochotu, teď je to už úplně jasné.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika