Plnicka klobas



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?) 
15.12.2016 10:45

V mašince zbývá neumleté maso, když klade odpor šajba s malými otvory

Když jsem plnil střívko, šajbu jsem dal pryč. Beztak mezi závity šneku zbylo hodně hmoty (nebylo co by ji potlačilo dál. Je to mlýnek 32 (průměr 11 cm), to je dost velký karbanátek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 15.12.2016 13:02

a mám za sebou 10 kg klobás (tento rok som robil menej). používám nadstavec robený snáď pred 30 rokmi, teraz sa dá kúpiť za 2e, teda mozaika bude úplne zlá. zrejme moju klobásu do galérie nezoberú. trvalo mi to 1 hod kým som to naplnil, previazal. používam mlynček č. 10, žiadna "šajba" ani krížový nôž", mäso ktoré zostalo v mlynčeku (asi 50g) som drevenou lyžicou pretlačil cez nadstavec do čreva. hotovo, klobáskam zdar a dobrú chuť :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 15.12.2016 13:35

To preci neni o vzhledu, vsecky luxusni klobasky napr. fuet, cabajka jsou umlete nahrubo.  Nejvic fasirky vznika mezi snekem a stenou. To je duvod proc jsem chtel plnicku. To maso zase nestoji tak malo, aby se takhle znehodnotilo a o praci ani nemluve.

Druha vec je vysledek plneni z hlediska tlaku. Cim je mensi plnici hubice, tim vetsi vznika tlak v plnicce a cim je vetsi tlak, tim lepe kousky masa do sebe zapadaji a tvori ve strevu pekny kompakt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 15.12.2016 13:46

Samořejmě,  ať si každý používá co mu vyhovuje. Já jsem postupně dospěl k tomu, že jsem pořídil narážku, jak je vidět na této diskuzi nejsem sám. Také nedovedu pochopit, že když je pricip plnění šnekem plně vyhovující, že se v profesionálních narážkách používá princip pístu.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 15.12.2016 14:07

ja tiež nedokážem pochopiť, keď je používanie Vari, Agzat, TZ, TV plne vyhovujúce, prečo poľnohospodári používajú inú techniku výkonovo rádovo v stovkách koní. tým som dal myslím jasnú odpoveď a ďalej o tom nemá zmysel diskutovať, nech každý používa čo chce a čomu verí a hlavne vyhovuje jeho potrebám :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 11.23 (?), 15.12.2016 14:16

Jistě pravda. Ale k tomu slouží fórum, aby se každý dozvěděl zkušenosti druhých a mohl se rozhodnout, co bude používat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 15.12.2016 15:23
Zajímalo mě, proč mě u narážky zlobil ten vzduch ve střevech, nebo jakou kdo měl velikost mlýnku, To jsem se dozvěděl.Novou pístovou narážečku každému přeju a když dá pánbůh zdraví i já můžu napsat za rok že ji mám.To je přece normální.Jinak je mi trapné odpovídat na dotaz jestli plním střevo a mám tam desku s nožem.Na co bych jí tam měl.Psal jsem že hodně masa zůstáva v mlýnku, když deska s dirkama o malém průměru klade odpor.Při mletí a ne narážení.Prostě nejsem mistr zkratky, omlovám se. Pak mě zaujala ta velikost 32 průměr desky 11cm.To já mám u mlýnku 9cm.No možná to je vlček 1500W 300kg /h.Tam pak zbyde karbanátek větší.Zdar.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 15.12.2016 22:07

To já mám u mlýnku 9cm.No možná to je vlček 1500W 300kg /h.Tam pak zbyde karbanátek větší.Zdar.

Ten masomlýnek je ruční - Porkert. Poháněný klikou.  Namlel a naplnil toho hodně, ale jeho dny jsou nejspíš sečteny.. Pořídil jsem Kenwood MG 700 s příkonem 2000W na mletí no a na plnění tu narážku. Jedině snad na hrubé zrno, protože ke Kenwoodu není šajba s dost velkými otvory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 242.101 (?), 16.12.2016 10:01

Pane doktore, také melu na Kenwoodu, ale mám celého většího robota. Šajbu s velkými otvory (tuším 14 mm) jsem sehmal na internetovém obchodě s řeznickými potřebami. Musíte si však najít jakou dle průměru šajby a středního otvoru a do mlýnku je, jako by tam patřila od výrobce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 16.12.2016 10:22

Tak já se k vám přidám. Také melu na tom samém. Podle mě tam jde šajba z č.10, ale je slabší, takže se nedá dotáhnout na nůž (alespoň ta moje). Už delší dobu se chystám udělat kroužek, kterým by se ta vůle vymezila. K tomu výkonu. Žádných 2000W, ale 700W. Těch 2000W je jen na nálepce. Dokonce jsem si o tom dopisoval i se zastoupením. To by k tomu miselbýt jiný kabel. Ale i tak není problém s ním pohodlně a rychle namlet 30kg.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika