Plnicka klobas



host - 84.190 (?)
3.1.2017 7:39

No to koukám.Když jsem psal, že než se trápit s nějakou nedokonalou narážkou, tak mlýnkem č 20 naplním střevo dřív, než tu narážku přiděláte na stůl.Při zmínce, že nemusím na rozdíl od narážky klepat tupou částí nože na střevo protože mlýnek bubliny nedělá, tak se nikdo nevyjádřil, nikomu se vzduchové bubliny nedělají a já vypadal jak... Najednou čtu, že se do plastové trubičky špatně klepe.Akorát pan FO mi naznačil, že by nové plničky měly mít ventilek.Jako že bubliny jsou minulost.Víc času se tu věnovalo tomu, jak šnek mašinky změní mozajku ve střevě nebo že šnek rozdrtí maso, které jsme si namleli na určitou velikost.To vše bez šajby a nože.Zázračný stroj.Na závěr bod 6.Přes uvedené nedostatky je plnění narážkou nesrovnatelně...           To jo ale ne s tou vaší.To je další krám do baráku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 84.190 (?), 3.1.2017 7:39

No to koukám.Když jsem psal, že než se trápit s nějakou nedokonalou narážkou, tak mlýnkem č 20 naplním střevo dřív, než tu narážku přiděláte na stůl.Při zmínce, že nemusím na rozdíl od narážky klepat tupou částí nože na střevo protože mlýnek bubliny nedělá, tak se nikdo nevyjádřil, nikomu se vzduchové bubliny nedělají a já vypadal jak... Najednou čtu, že se do plastové trubičky špatně klepe.Akorát pan FO mi naznačil, že by nové plničky měly mít ventilek.Jako že bubliny jsou minulost.Víc času se tu věnovalo tomu, jak šnek mašinky změní mozajku ve střevě nebo že šnek rozdrtí maso, které jsme si namleli na určitou velikost.To vše bez šajby a nože.Zázračný stroj.Na závěr bod 6.Přes uvedené nedostatky je plnění narážkou nesrovnatelně...           To jo ale ne s tou vaší.To je další krám do baráku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.122 (?), 3.1.2017 8:07

Na rozdíl od Vás jsem měl možnost porovnat plnění mlýnkem průměru 11mm s klikou, elektrickým s prům 7 cm a touto plničkou. Tak píšu, co si myslím.Výroky typu "Můj táta je chytřejší", patří do MŠ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin68710 - (1) - 34.65 (?), 8.1.2017 18:14

Podělím se zde o své zkušenosti. Asi pět let jsem plnil klobásky mlýnkem Pokert č. 10 a nikdy jsem neml nějaký zvláštní pocit, že by maso bylo více rozemleté vlivem plnění šnekem. Nevýhodou tohoto postupu je, že si musíte předem udělat spoustu masových koulí, které potom vkládáte do ústí mlýnku. Tyto koule pak musíte mírně tlačit, přičemž má maso tendenci přetékat přes hrany mlýnku, protože rukou ústí mlýneku prostě neutěsníte. Další nevýhodou je poměrně zdhlouhavé plnění a nepořádek ze zbytků masa. Po této dlouhodobé zkušenosti jsem si pořídil plničku klobás na 5,5 kg masa Bohman, která stála 1930,-Kč. Je to vertikální plnička, která má vnitřní průměr válce necelých 14 cm, vášku cca 32 cm, jde krásně plnit a má pohon přes klasický hřeben a kliku. Výhodou je perfektní plnění a mnohonásobně vyšší rychlost nadívání. Píst je kovový potažený oboustranně silikonem, kde dírky v pístu i silikonu zajišťují propuštění vzduchu, když plníte poloviční dávku. Jen zde pokulhává připevnění plničky ke stolu, kdy má tendenci "pochodovat". U této plničky jsou však dva otory proti sobě k přichycení, takže jsem vyrobil úchyt i z druhé strany a drží jako přibitá. Je také pravdou, že 5,5 kg masa už klade slušný odpor a do kliky je třeba trošku zabrat. Rozhodně je nutno mít masovou hmotu dostatečně zvlhčenou, jinak to jde skutečně hodně ztuha. Naproti tomu si kolega si koupil plničku na 3kg (tu samou jen menší) a práce s ní je radost, odpor klíky při výtlaku minimální. Cena byla někdo kolem 1350,-Kč. Po všch těchto zkušenostech rozhodně doporučuji koupit 3kg vertikální pliničku, protože práce s ní je skutečně úplně někde jinde. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika