Maso na uzeni



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
27.10.2016 10:21

rebrá na bôčiku sú skôr výhoda, lebo vidíte, že to je skutočne bravčový bok, len to treba vcelosti odrezať a rovnako rosoliť ako bôčik, údiť trochu kratšie, aby sa to tak nevysušilo a je to veľmi chutné či už do gazdovských polievok alebo ku kyslej kapuste. 

koža je skôr o skúsenostiach a preferenciách, stále ju na bôčiku nechávam ale slaninu na praženie kupujem bez kože a v pohode sa to dá zavesiť.

raz som kúpil luxusný bôčik bez rebier, už keď som to rosolil, tak to bolo čudné a keď som na to pozrel, tak asi 1cm od kože bol viditeľný rez a potom tam bolo mäso s tukom v skladačke nalepené. na vrchnej časti samozrejme neboli stopy po rebrách, ktoré tam ani nemusia byť, keď sa to nižšie zreže, ale na to tiež pozor. odvtedy kupujem bôčik s rebrami. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Pita - (26) - 168.53 (?), 27.10.2016 0:16, zobrazeno: 8560x

Dobry den, rad bych se zeptal, kde kupujete maso na uzeni. Hlavne mne tedy zajima bucek. Myslel jsem, ze nejlepsi maso ma Globus, ale tam jsem nesehnal vykosteny bucek s kuzi (aby bylo za co veset). diky za vsechny tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.183 (?), 27.10.2016 2:03

Na bůčku zásadně kůži nenechávám. Brání prostupu soli i dýmu, vznikne z ní tvrdá hmota a stejně se nakonec odřeže. Nevím, jestli je vykostěný totéž, jako bez kostí. Jednou jsem viděl takový, kde byly ty žebra vyřízlé každé zvlášť a po nich tam byly drážky.  Bylo to "střapaté" na všechny strany, dobré tak na umletí do klobás, né na uzení. Ty kosti si můžete odkrojit sám, ale plošně, z celé plochy vkuse. Ty žebra jsou taky velmi dobrý materiál. Můžou se upéct, jako chuťovka nebo je taky vyudit. Naposledy jsem je odkrojené naložil společně s masem a vyudil. Byly hotové asi po 8 hodinách, dali jsme si je k svačině, jako předvoj toho ostatního, co bylo v udírně asi 14hod. V Globuse je maso kvalitní, obvykle ale zbytečně drahé. Nejraději nakupuji v prodejnách menších masokombinátů, které budou snad v každém větším městě. S věšením problém nevidím žádný, ta svalovina je pevná až až. Leda byste věšel půl prasete vcelku. Věším bez kůže i špek, i ten měkoučký, Iberijský a nikdy mi nic neupadlo. Ten samozřejmě v menších kusech, na háčky z nerez drátu.     Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 27.10.2016 10:21

rebrá na bôčiku sú skôr výhoda, lebo vidíte, že to je skutočne bravčový bok, len to treba vcelosti odrezať a rovnako rosoliť ako bôčik, údiť trochu kratšie, aby sa to tak nevysušilo a je to veľmi chutné či už do gazdovských polievok alebo ku kyslej kapuste. 

koža je skôr o skúsenostiach a preferenciách, stále ju na bôčiku nechávam ale slaninu na praženie kupujem bez kože a v pohode sa to dá zavesiť.

raz som kúpil luxusný bôčik bez rebier, už keď som to rosolil, tak to bolo čudné a keď som na to pozrel, tak asi 1cm od kože bol viditeľný rez a potom tam bolo mäso s tukom v skladačke nalepené. na vrchnej časti samozrejme neboli stopy po rebrách, ktoré tam ani nemusia byť, keď sa to nižšie zreže, ale na to tiež pozor. odvtedy kupujem bôčik s rebrami. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 27.10.2016 10:53

Žebra z bůčku před nakládáním odstraňuji. Každá kost je rozikové místo pro kažení masa, nelze přesně spočítat množství soli, bůček s kostí se po vyuzení hůř krájí,  kost propíchne mikroten v mrazáku, nevleze se do konzervy, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 27.10.2016 13:39

myslím, že to je samozrejmé, že sa rebrá odstraňujú z bôčiku, písal som že ich treba aj kratšie udiť, lebo by sa vysušili, keďže sú tenšie ako bôčik a zostáva na nich podstatne menej mäsa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pita - (26) - 168.53 (?), 4.11.2016 18:40

Dekuji za reakce. Pro mne je dulezite, ze to lze i bez kuze. To vite davne vzpominky bere clovek jako "modlu" :-)

Jen bych se vratil k tomu nakladani kosti. Vsude se pise, ze je to problematicke a ze se to od kosti kazi. Jak to tedy nakladate? Stejne jako maso? Akorat davate vetsi pozor? Po precteni spousty clanku o uzeni jsem nabyl dojmu, ze kostim je treba se vyhybat. Jinak uzeny zebirka jsou suprova obiracka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 4.11.2016 19:02

rebrá sú tenké, dobre vyrosolené a vyúdené, tam by som sa toho nebál vôbec. podstatne rizikovejšie je stehno s kosťou, tam sa to nemusí ku kosti dobre vyrosoliť a ani vyúdiť. starí rodičia urobili do stehná pár dier s nožom a tam natlačili soľ až ku kosti, ale netuším ako to dopadlo, ku mne sa vždy dostala len kvalitná šunka a teraz kupujem šunku (orech) bez kosti... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika