Jak obalit uzené maso?



Kudlin - (1) - 127.160 (?) 
6.11.2019 20:10, zobrazeno: 9443x
Dobrý večer. Tradičně kolem Vánoc udim bůčky a kotlety. Ví někdo jakým způsobem po vytažení z udírny obalit např. kotletu v paprice, zeleném pepři tak, aby to drželo? Zkoušel jsem hledat na Google i tady, ale nic. Nějaké potravinářské lepidlo, nebo lepidlo získat vyvařenim kotek a kolen? Děkuji za nápady. Honza
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 183.58 (?), 7.11.2019 9:59

Přeji pěkný den.

K obalení uzeného masa, ale i sýru můžeze použít potravinářskou metylcelulózu. Jde o zdravotně naprosto neškodné Éčko.

E 461 Methylcelulóza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.222 (?), 16.11.2019 16:52

Dobrý den

pro bůček se obvykle paprika nebo peř rozmíchá ve vajíčku a natírá už v průběhu uzení. Takž to bude fungovat i na jiné maso a dá se to i dosušit v troubě nejen v udíně. Na co hledat "neškodná" éčka.

VP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.160 (?), 22.12.2019 16:43
Zdravím, děkuji za nápady.Mám vyuzeno.Metylcelulózu jsem nevyzkoušel, cena je vysoká plus poštovné.Vajíčko jsem zkusil a funguje to bezvadně.Po dvou hodinách uzeni jsem maso vytáhnul, potřel vajíčkem, oválel v nadrcenemém koření a dal zpátky do udírny.Drželo to perfektně, takže až do konce uzení jsem už nepotíral.Kotleta obalená v 4 druhy pepřů je fantastická.Diky a dobrý kouř!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika