Hodně tmavé klobásy



Josef 55 - (8) - 137.54 (?) 
7.3.2016 13:22, zobrazeno: 6283x

Dobrý den, mám problém s uzením jak masa, tak i klobás. Udírnu mám dřevěnou, kouřovod cca 1 metr v zemi, topím bukem bez kůry. Udírna je stará asi 15 let, udím v ní cca 5 krát ročně. Maso nakládám furt stejně, klobásy taky, v udírně je teploměr, maso i klobásy byly vždycky krásně zlaté. Poslední 2 - 3 roky jsou hodně tmavé a jakoby špinavé - když je dám do vody, na hladině jsou jakoby saze. Dehtem ale vnitřek udírny nesmrdí, ani klobásy nejsou s nějakou příchutí. Proč v posledních letech klobásy při uzení ztmavly? Nemůže to být tím, že udírna je časem "volnější" a mezi deskama může dovnitř proudit studený vzduch? Nebo jsou desky už moc "načuchlé" dýmem a má to vliv i na maso? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.3.2016 14:37

Načuchlými deskami to určitě není. Na mase se usazují saze, což může souviset se špatným tahem, tedy i se spárami mezi deskami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.24 (?), 15.3.2016 23:16

Udím pul roku každych čtrnact dní, podle mých zkušeností co jsem mohl na svoji dřevěné udírně se škvírami za tu krátkou dobu vypozorovat asi mohu říci pouze toto a to, že při uzení pouze bukovym byly od samého začátku načerněnalé, proto udírnu roztápím bukovým, toho mám dost a potom nejakým ovocným at uz je to jablko, hrušen a svestka protože to ma mensí výhřevnost a lepsi to hoří plamenem, jinak to chce jasnější plamen a méně kouře, ono se to pěkně zabarví, ještě jedna věc a to udírnu pořadně vyhřat aby se z ní dostalo vlhko.  Barbar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.8 (?), 19.3.2016 19:26

Asi děláte něco špatně když při uzení bukem máte již od začátku maso načernalé.Buk je jedno z nejlepších možná i nejlepší dřevin na uzení.Udím na něm a nemám problém.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika