dřevěné uhlí



host 
3.5.2005 14:27, zobrazeno: 27521x
Před několika léty jsem v časopise pro kutily viděl nákres mini retorty
k výrobě dřevěného uhlí pro zharádkáře.Nemůžete poradit jak si mini retortu vyrobit?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 215.148 (?), 21.2.2008 21:28

Je to velice snadné. Potřebujete plechovku, čím větší. Né od barvy. Nařeřete si špalky dřeva tak 3 x 3 x 5 cm. Naskádate je do plechovky. Na víko uděláte několik děr hřebíkem. Plechovku postavíte do ohniště  Po zahřátí unikající plyn přes otvory  unikající z plechovky bude hořet. Po vychladnutí je to hotové. Ovšem kupované je levnější. Jde jenom o to dokázat to. Jiný smysl vyrábět jej doma nemá výzanm. Potom už jenom ve velkém k prodeji. Technologie je stejná.

Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 22.2.2008 19:13

Tak teda nevím co má věta "Kupované je levnější" znamenat...  I když vezmu váš postup výroby dřevěného uhlí - naprosto jednoduchý a zvládne to úplně každý tak nevidím žádnou investici, kromně práce - dřevo jak na uhlí tak na oheň si nasbírá v lese každý, plechovku snad najde doma každý /kdo má RD/. A pak stačí jen v létě po upečení buřtů plechovku strčit do ohně a ráno je uhlí hotové...

Osobně jsme ho se synem vyráběli "postaru" - dřevo, drny - prostě milíř, ale bylo to jen proto aby jsem mu ukázal jak se dříve vyrábělo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.54 (?), 5.8.2008 22:07

Z jakého druhu dřeva je nejépe pálit dřevěné uhlí? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 250.148 (?), 7.3.2014 19:25

A ak pouzijete vacsiu nadobu, brezove drevo a koru, mozete si vyrobit zaroven aj jednu velmi kvalitnu vecicku. Dreveny brezovy dehet. Pouziva sa od liecenia ran, dezinfekciu, exemov az po penetraciu dreva proti plesnam a vode. Nadobu staci zasadit pod spodny okraj ohna dva tri centimetre a pod dno nadoby umiesnti panvicu ci podobnu plochu nadobu s odtokom do sbernej nadoby, kam bude kondenzovany dehet odtekat. :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 14.7.2009 21:46

Obecně se doporučuje, že nejkvalitnější dřevěné uhlí je z buku, ale kde se dnes dá sehnat bukové dříví... Podle mě je to jedno, pokud uděláte míchanici, nic neskazíte.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.190 (?), 11.3.2010 15:37

Píšete, že nejlepší dřevo je bukové, ale nikde jsem se ndočetl jestli má být suché- syrové, nebo je to jedno, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.72 (?), 12.6.2010 16:28

Osvědčená výroba je : 2 barely, jeden menší se naplní dřevem a OBRÁCENĚ tedy dnem vzhůru se vloží do většího barelu. Větší barel také nemá víko, zato má nade dnem po obvodu otvory pro vzduch. Do mezery mezi barely naskládám dřevo, kterým "topím". Po cca 20 min. začne z menšího vnitřního barelu unikat dřevoplyn, ten samozřejmě chytne a pomůže v uhelnatění obsahu malého barelu. Po dohoření plynu nechám vyhasnout! No a pok vyberu popilek, sudy ještě v sobě otočím dnem vzhůru, odklopím větší a v menším mám tak cca 18 kg špičkového dřevěného uhlí. Výhoda je v tom, že prostor pro uhelnatění je těsněný pouze otočením malého barelu a vložením do velkýho. tedy hranou malého sudu. To jest žádný nahodilý přetlak. Paráda a hlavně jednoduchost.

Pro znalce angličtiny jsem to okoukal zde.

Vyzkoušel a hlavně provozuji již několik let.    Let's go.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika