Výroba výsevních proužků



host - 25.2 (?)
9.2.2016 17:36

Já výsevní pásky dělám z gázy z autolekárničky. Prošlou gázu nastříhám na potřebnou délku, po délce složím na šířku cca 3cm, a přežehlím žehličkou. Přišpendlím na prkno a pokládám semínka, nic nelepím pokud hned nepokládám do řádků, tak mi stačí nastříhané pásky novinového papíru položím na gázu a tu svinu. Novinový papír(i z reklamních letáků) je rozhodně levnější variantou než toaleták se stejným učinkem v pudě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 42.216 (?), 28.1.2016 22:55

Výsevní proužky, to zní moc hezky. Ale nestalo se vám, že vám velká část semínek nevzešla?  Máte 100%ní účinnost?

 Loni jsem si řekl, že jednocení a protrhávání je nehospodárné a tak jsem si dal tu práci a pokládal jsem jednotlivě každé semínko mrkve a ředkvičky v předepsané vzdálenosti od sebe.

Jenže ouha, něco se zvrtlo(možná jsem semínka zasel moc hluboko či moc mělko) a dost velké úseky řádků nevzešly.  Pak už se to nedalo dohnat - co jsem zasel dodatečně už nějak živořilo a nevyrostlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.2 (?), 9.2.2016 17:36

Já výsevní pásky dělám z gázy z autolekárničky. Prošlou gázu nastříhám na potřebnou délku, po délce složím na šířku cca 3cm, a přežehlím žehličkou. Přišpendlím na prkno a pokládám semínka, nic nelepím pokud hned nepokládám do řádků, tak mi stačí nastříhané pásky novinového papíru položím na gázu a tu svinu. Novinový papír(i z reklamních letáků) je rozhodně levnější variantou než toaleták se stejným učinkem v pudě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika