Vodnice



Stránky: 1,  2   
host - 40.135 (?) 
5.8.2010 14:40, zobrazeno: 17773x

Zdravím.

Tuto zeleninu jsme objevili až letos v zimě, je obecně taková zapomenutá. A je to škoda. Moc nám chutná, tak jsem sehnala semena k pěstování, narůžovělou odrůdu. Ale je to s nimi nějaké slabé, špatně lezou. Nevím, jestli je to zeminou nebo jestli jsou hluboko nebo čím. Šlo by ji předpěstovat a pak přesázet na záhon nebo je to hloupost? Koupila jsem si další semínka, tentokrát čistě bílou, tak bych ráda dosáhla lepšího výsledku. Za vaše zkušenosti děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 40.135 (?), 17.12.2010 14:16

Tak na vodnici se nikdo nechytil, škoda. Můj další pokus dopadl rovněž neslavně, nová várka vzešla krásně a rovnoměrně a do druhého dne ji komplet sežrali ti hnusní rezaví slimáci. V dalším roce plánuju pěstování v nádobě umístěné nad zemí, tak snad se dočkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.173 (?), 17.12.2010 16:59

Mám dojem, že jsem vodnici kdysi sázel. Vyrostla veliká, a já nevěděl co s ní.Na chleba tak 1 kus a co se zbývajícími 355... Zůstal jsem u ředkviček. Jinak upozorňuji, že slimáci lezou i na sudy skruže a pod. Mockrát jsem je letos takto nachytal.Přeji Vám úspěch i já rád zkouším nové mně neznámé druhy zeleniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.92 (?), 17.12.2010 17:54

To je pořád ještě ten lepší případ, vám ji sežrali aspoň hned a byl pokoj. Já jsem loni pěstovala vodnici celou sezónu a až při sklizni jsem zjistila, že hnusní rezaví slimáci si vybudovali uvnitř celé vykousané jeskyně, všichni byli uvnitř a to, co vypadalo jako záhon vodnice, byly ve skutečnosti jen slupky . Letos už jsem ji nenasela, i když souhlasím s tím, že je moc dobrá. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 1.7.2012 22:17

Zdravím, pěstujete někdo vodnici Primera F1(nahoře fialová, spodek bílý)? Dnes jsem ochutnala první a jsem překvapená že nechutná jako vodnice (bílá) koupená v obchodě, která má jemnou kedlubnovou chut s malinko pálivé ředkvičky. Ta naše chutná hořce, něco jako ředkvičkový křen... brrrrr sad Vůbec nám to nechutná. Je to normální? Do květu nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.61 (?), 27.7.2012 9:35

psali v zahrádkáři, že když se do ní navrtají nejací brouci nebo jiná havěť (květilka) tak vylučuje na obranu hořké látky a že je pak téměř nepoživatelná. doporučovali to zakrýt textilií v době náletu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.54 (?), 15.6.2013 20:41

No, dopadla jsem jako Renata Reniii. Ať jsme koštli menší či větší, vždycky měla divnou chuť. Hnusnou. Letos zkusím Tokyo cross F1 a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 15.6.2013 22:28

Marmiso, letos jsem udělala další pokus s vodnicí, koupila jsem Tokio cross a před týdnem jsem jí vyhodila... úplně stejné jako Primavera před rokem. Opět hořká jak křen  angry.  Škoda že jsem včas nečetla příspěvek host - xxx.xxx.88.61o zakrytí... třeby by to pomohlo, každopádně s pěstováním vodnice jsem skončila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.54 (?), 15.6.2013 22:54

To jste mně teda Renato zarmoutila:-(. Přesto je zkusím vysít, ale tentokrát do polostínu. Píší, že se může vysejvat do srpna, tak zítra jdu na to,. i když má být pěkný hic. Aspoň budou brzy venku :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 15.6.2013 23:10

Budete jí zakrývat? Napište jak jste pak dopadla wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika